Իրավունք 16:18 14/05/2020 Հայաստան
Մայիսի 13-ին՝ ժամը 13։00-ից 14։00-ն ընկած ժամանակահատվածում, հակառակորդը մարտական հենակետերից, ազգային, ռասայական կամ կրոնական շարժառիթով, երկու կամ ավելի անձանց ապօրինաբար կյանքից զրկելու դիտավորությամբ շատերի կյանքի համար վտանգավոր եղանակով, տարբեր տրամաչափի զենքերից կրակոցներ է արձակել Տավուշի մարզի Բերքաբեր համայնքի տների ուղղությամբ, սակայն հանցագործությունն ավարտին չի հասցվել՝  իր կամքից անկախ հանգամանքներով:
Արձակված կրակոցներից վնասվել են գյուղի տներից մեկի ննջասենյակի պատուհանը և միջնապատը։
Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, որի ժամանակ հայտնաբերվել է 12,7մմ տրամաչափի գնդակ։
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Տավուշի մարզային քննչական վարչությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 6-րդ և 13-րդ կետերի (երկու կամ ավելի անձանց, շատերի կյանքի համար վտանգավոր եղանակով, ազգային ատելության շարժառիթով, ապօրինաբար դիտավորությամբ կյանքից զրկելու փորձ կատարելը) հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ:

Politics 18:49 14/05/2020 Region
The Azerbaijani forces targeted Armenian Berkaber village of Tavush province on May 13. In the result of the shots the bedroom window and partition of one of the houses of the village were damaged, the Investigative Committee reported, adding  inspection of the scene was conducted during which a ball of 12.7mm caliber was found.
According to the source, a criminal case was initiated in Tavush Regional Investigative Department of the Investigative Committee according to the Points 1, 6 and 13 of the Part 2 of the Article 34-104 (murder attempt against two or more people in a way dangerous for the life of many people, out of motives of national, race or religious hate or fanatism) of RA Criminal Code.