Առողջություն 10:34 22/05/2020 Հայաստան
Տարածքային կառավարման ու ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանը երեկ կորոնավիրուսի երկրորդ թեստն է հանձնել, որի արդյունքները ևս բացասական են: Տեղեկացնում է նախարարության մամուլի խոսնակ Արմինե Մուրադյանը։
Նրա փոխանցմամբ, բացասական են նաև նախարարության մյուս աշխատակիցների թեստերը, որոնք շփում էին ունեցել վարակակիրների հետ և այդ պատճառով գտնվում էին ինքնամեկուսացման մեջ:
«Նախարարն ու նախարարության աշխատակիցները կվերադառնան աշխատանքային բնականոն գործունեությանը` իհարկե խստիվ պահպանելով անվտանգության կանոնները»,- նշել է նա։

Здоровье 11:33 22/05/2020 Армения
Министр территориального управления и инфраструктур Армении Сурен Папикян накануне, 21 мая, сдал повторный тест на коронавирус, результат которого также оказался отрицательным. Об этом сообщает пресс-секретарь министерства Армине Мурадян.
По словам пресс-секретарь, отрицательными оказались также результаты тестов на коронавирус других сотрудников министерства, которые контактировали с инфицированными коронавирусом и по этой причине находятся на самоизоляции.
«Министр и сотрудники министерства вернутся к обычной рабочей деятельности, конечно, строго соблюдая при этом правила безопасности», – отметила А. Мурадян.