23.05.2020. Կորոնավիրուսի 374 նոր դեպք և մահվան 3 դեպք
Մայիսի 23-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 6302 դեպք, որոնցից 2936-ն` առողջացած, 77-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 3257 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 49080 թեստավորում:
«Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 374 նոր դեպք և 62 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 74 (տղամարդ), 86 (կին), 54 (կին), տարեկան և ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ»,-հայտնում են նախարարությունից։
Այսպիսով կորոնավիրուսի հետևանքով գրանցվել է մահվան 77 դեպք։
Նախորդ օրը արձանագրվել է մահվան 4 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 32 է:

Comments 11:34 23/05/2020
Armenia has confirmed 374 new coronavirus infections, bringing the total number of cases to 6,302 in the country as of 11 a.m. Saturday, May 23, the Ministry of Health reports.
62 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 2,936.The number of active cases is 3,257.
As many as 49,080 tests have been performed in the country since the disease outbreak.
The number of COVID-19 fatalities has increased by 3 to 77.
The latest victims were 74 (male), 81 (male), 86 (female), 54 (female) years old and had underlying chronic health conditions, the ministry said.
In addition, four cases of death were recorded on Friday when the patients had tested positive for COVID-19, but the cause of death was another disease. The total of such cases is 28.