Հասարակություն 14:35 23/05/2020 Հայաստան
Հանրապետության տարածքում մայիսի 23-ին հատկապես հյուսիսային շրջաններում, 24-25-ը շրջանների զգալի մասում սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին վայրերում սպասվում է նաև կարկուտ։ 26-28-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
ԱԻ նախարարությունից հայտնում են՝ քամին՝ հարավ-արևմտյան՝ 3-8 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 25-30 մ/վ:
Օդի ջերմաստիճանը մայիսի 24-25-ը կնվազի 8-10 աստիճանով։
Երևան քաղաքում մայիսի 23-ին քաղաքի առանձին հատվածներում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Մայիսի 24-25-ը  սպասվում է անձրև և ամպրոպ։ Մայիսի 26-28-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Ամպրոպների ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 20-22 մ/վ։

Society 16:29 23/05/2020 Armenia
Rain with thunderstorm is predicted on May 23 especially in the northern regions, on 24-25 May in most regions, in separate places hail is also predicted. On May 26-28, no precipitation is predicted, Hydromet meteorological service reported on Saturday.
South-west wind speed is 3-8 m/s, during the thunderstorm wind speed may reach up to 25-30 m/s.
On May 24-25, the air temperature will go down by 8-10 degrees, the source said. In capital Yerevan short rain with thunderstorm is predicted in separate parts of the city. On May 26-28 no precipitation is predicted, during the thunderstorm wind speed may reach up to 20-22 m/s.