Քաղաքական 10:25 25/05/2020 Հայաստան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել շրջանավարտներին։ Այս մասին հայտնում են կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
«Սիրելի շրջանավարտներ,
ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ դպրոցն ավարտելու կապակցությամբ: Ցավոք, ձեզ համար այս կարևոր օրն այս տարի ստիպված եք տոնել անսովոր պայմաններում՝ պայմանավորված նոր տիպի կորոնավիրուսային հիվանդության հետ:
Այսօր միևնույն վայրում ձեր տոնը նշելու և ուրախանալու հնարավորություն չունեք, սակայն վստահ եմ՝ հոգեպես միմյանց հետ եք: Հույս ունեմ, որ համատեղ ջանքերի արդյունքում այս իրավիճակը հնարավորինս շուտ կկարգավորվի ու բնականոն կյանքին վերադառնալուն պես, չնայած ուշացումով, այնուամենայնիվ լիարժեք կկարողանաք հավաքվել ու միասին կյանքի կոչել ձեր ավարտական միջոցառումը:
Սիրելի շրջանավարտվեր,
Ձեզ համար Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունն ստեղծելու է կրթության և ինքնադրսևորման նորանոր հնարավորություններ և մենք ամեն ինչ անելու ենք, որպեսզի Հայաստանը լինի այն վայրը, որտեղ դուք կկարողանաք լիարժեք իրացնել ձեր տաղանդը:
Կյանքի այս ծաղկուն շրջանում դուք պետք է օգտվեք բոլոր հնարավորություններից, որոնք թույլ կտան ստանալ մասնագիտական գիտելիքներ, փորձ և նոր հմտություններ։ Հորդորս է, որ այդ ուղղությամբ ներդնեք բոլոր ջանքերը, որպեսզի հետագայում կարողանաք առավել հեշտ հաղթահարել բոլոր դժվարությունները, դառնալ բարձր որակավորմամբ մասնագետներ և ձեր կարողություններով նպաստեք մեր երկրի զարգացմանն ու շենացմանը։
Սիրելի պատանիներ՝ դուք եք մեր պետության ապագան և մենք վստահ ենք, որ ի դեմս ձեզ՝ ունենալու ենք նոր պրոֆեսիոնալներ տարբեր ոլորտներում։
Կյանքի նոր փուլում մաղթում եմ ձեզ ամենայն հաջողություններ, անսպառ եռանդ և երջանկություն։ Սիրում եմ բոլորիդ»,- նշված է վարչապետի ուղերձում։

Общество 15:47 25/05/2020 Армения
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание выпускникам. В послании, которое приводится на официальном сайте премьера Армении, говорится:
«Дорогие выпускники! Сердечно поздравляю Вас с окончанием школы. К сожалению, этот важный для Вас день в этом году из-за пандемии коронавируса приходится отмечать в таких необычных условиях.
Сегодня у Вас нет возможности собраться, вместе отметить свой праздник, веселиться, но я уверен, что Вы душой вместе. Надеюсь, что совместными усилиями эта ситуация в скором времени будет урегулирована, и мы вернемся к нормальной жизни, и Вы все же сможете собраться и вместе провести полноценно свое выпускное мероприятие.
Дорогие выпускники,
для Вас правительство Республики Армения создаст новые возможности для образования и самовыражения, мы сделаем все, чтобы Армения стала тем местом, где Вы сможете полноценно реализовать свой талант.
В этот процветающий период жизни Вы должны воспользоваться всеми возможностями, которые позволят получить профессиональные знания, опыт и новые навыки. Призываю приложить все усилия в этом направлении, чтобы в дальнейшем суметь легче преодолевать все трудности, стать высококвалифицированными специалистами и своими возможностями способствовать развитию и благоустройству нашей страны.
Дорогие юноши и девушки, Вы – будущее нашего государства, и мы уверены, что в Вашем лице у нас будут новые профессионалы в различных сферах.
Желаю всем Вам в Вашей новой жизни всяческих успехов, неиссякаемой энергии и счастья! Люблю всех Вас!»