Քաղաքական 10:25 25/05/2020 Հայաստան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել շրջանավարտներին։ Այս մասին հայտնում են կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
«Սիրելի շրջանավարտներ,
ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ դպրոցն ավարտելու կապակցությամբ: Ցավոք, ձեզ համար այս կարևոր օրն այս տարի ստիպված եք տոնել անսովոր պայմաններում՝ պայմանավորված նոր տիպի կորոնավիրուսային հիվանդության հետ:
Այսօր միևնույն վայրում ձեր տոնը նշելու և ուրախանալու հնարավորություն չունեք, սակայն վստահ եմ՝ հոգեպես միմյանց հետ եք: Հույս ունեմ, որ համատեղ ջանքերի արդյունքում այս իրավիճակը հնարավորինս շուտ կկարգավորվի ու բնականոն կյանքին վերադառնալուն պես, չնայած ուշացումով, այնուամենայնիվ լիարժեք կկարողանաք հավաքվել ու միասին կյանքի կոչել ձեր ավարտական միջոցառումը:
Սիրելի շրջանավարտվեր,
Ձեզ համար Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունն ստեղծելու է կրթության և ինքնադրսևորման նորանոր հնարավորություններ և մենք ամեն ինչ անելու ենք, որպեսզի Հայաստանը լինի այն վայրը, որտեղ դուք կկարողանաք լիարժեք իրացնել ձեր տաղանդը:
Կյանքի այս ծաղկուն շրջանում դուք պետք է օգտվեք բոլոր հնարավորություններից, որոնք թույլ կտան ստանալ մասնագիտական գիտելիքներ, փորձ և նոր հմտություններ։ Հորդորս է, որ այդ ուղղությամբ ներդնեք բոլոր ջանքերը, որպեսզի հետագայում կարողանաք առավել հեշտ հաղթահարել բոլոր դժվարությունները, դառնալ բարձր որակավորմամբ մասնագետներ և ձեր կարողություններով նպաստեք մեր երկրի զարգացմանն ու շենացմանը։
Սիրելի պատանիներ՝ դուք եք մեր պետության ապագան և մենք վստահ ենք, որ ի դեմս ձեզ՝ ունենալու ենք նոր պրոֆեսիոնալներ տարբեր ոլորտներում։
Կյանքի նոր փուլում մաղթում եմ ձեզ ամենայն հաջողություններ, անսպառ եռանդ և երջանկություն։ Սիրում եմ բոլորիդ»,- նշված է վարչապետի ուղերձում։

Politics 12:54 25/05/2020 Armenia
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan has addressed a congratulatory message to school graduates. The message, publicized by the PM’s press service, reads:
"Dear graduates,
I warmly congratulate you on graduating from school. Unfortunately, this year you have to celebrate this important day in unusual conditions due to the novel coronavirus-driven pandemic.
You do not have an opportunity to celebrate your day together at the same venue, but I am confident that you keep together psychologically. I hope this situation will normalize soon with joint efforts and once back to normal life you will be able to celebrate your day with some delay.
Dear graduates, the Armenian government will create new opportunities for education and self-manifestation for you and we will do everything for Armenia to be the place where you will be able to fully exercise your talent.
At this wonderful period of life you will have to tap any opportunity to get professional skills and experience. My call on you is to put all efforts so that later you will be able to easily defy challenges, be highly-qualified specialists and contribute to the development of our country with your abilities.
Dear teenagers, you are the future of our state and we are confident that in the person of you we are going to have new professionals in different areas.