Սպորտ 09:00 26/05/2020 Աշխարհում
«Ռոման» շարունակում է բանակցությունները Լոնդոնի «Արսենալի» հետ Հենրիխ Մխիթարյանի վարձակալությունը երկարաձգելու վերաբերյալ: Այս մասին տեղեկացնում է sport24.ru-ը:
Il Tempo-ի փոխանցմամբ՝ հռոմեական ակումբը ցանկանում է վարձակալել 31-ամյա հայ ֆուտբոլիստին ևս մեկ տարով և պարտադիր գնման պայմանագիր կնքել՝ 2021 թվականի հունիսին:
Այնուամենայնիվ, քանի որ Մխիթարյանի պայմանագիրն հետ ուժի մեջ է մինչև հաջորդ տարվա հունիսը, նա նախ պետք է նոր պայմանագիր կնքի «Արսենալի» հետ, այնուհետև՝ «Ռոմայի» հետ:
Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ Մխիթարյանը կարող է դառնալ գործարքի մի մաս «Ռոմայից» «Արսենալ» տեղափոխելու համար, կիսապաշտպան Ջասթին Կլյույվերտի հետ:
Մխիթարյանին «Ռոմա»-ն վարձակալել է  2019-ի ամռանը: Նախկինում նա խաղացել է Դոնեցկի «Շախտյորի», Դորտմունտի «Բորուսիա»-ի և «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կազմում:
2019/20 մրցաշրջանում, որն ընդհատվել է կորոնավիրուսային պանդեմիայի պատճառով, Մխիթարյանը հռոմեացիների համար անցկացրել է 20 հանդիպում, խփել է 6 գոլ և իրականացրել 4 արդյունավետ փոխանցումներ:

Спорт 15:56 25/05/2020 В мире
«Рома» продолжает переговоры с лондонским «Арсеналом» о продлении аренды Генриха Мхитаряна. Информацию передает sport24.ru.
Как сообщает Il Tempo, римский клуб хочет арендовать 31-летнего армянина еще на год и включить в контракт пункт об обязательном выкупе в июне 2021 года. Однако, поскольку контракт Мхитаряна с «канонирами» действует как раз до июня следующего года, ему сначала придется заключить новое соглашение с «Арсеналом», а затем подписать контракт с «Ромой».
Ранее сообщалось, что Мхитарян может стать частью сделки по переходу из «Ромы» в «Арсенал» хавбека Джастина Клюйверта.
Мхитарян был арендован «Ромой» летом 2019 года. Ранее он выступал за донецкий «Шахтер», дортмундскую «Боруссию» и «Манчестер Юнайтед».
В сезоне-2019/20, прерванном из-за пандемии коронавируса, Мхитарян провел за римлян 20 матчей во всех турнирах, забил 6 голов и отдал 4 результативные передачи.