Քաղաքական 12:11 27/05/2020 Աշխարհում
Իսպանիայի կառավարությունը նախօրեին հայտարարել է, որ երկրում 10-օրյա պաշտոնական սուգ կհայտարարվի՝ կորոնավիրուսային համաճարակից մահացածների համար, որին մինչ այժմ զոհ է դարձել գրեթե 27,000 մարդ: Այս մասին գրում է The Local-ը։
Սգո ժամանակահատվածը կսկսվի այսօրվանից, երբ պետական շենքերի վրա բոլոր դրոշները կիսով չափ կիջեցվեն ամբողջ երկրում, որն ամենաշ տուժած երկրներից մեկն է։
Իսպանիայի վարչապետ Պեդրո Սանչեսը Twitter-ում  հայտարարել է, որ այն կլինի «10 օր, որը մեր ժողովրդավարության մեջ սգի ամենաերկար ժամանակահատվածն է, որում բոլորս արտահայտելու ենք մեր վիշտը և հարգանքի տուրք ենք մատնելու մահացածներին»:

Politics 13:38 27/05/2020 World
Spain is to hold 10 days of official mourning for victims of the coronavirus epidemic that has so far claimed nearly 27,000 lives, the government said Tuesday, according to The Local
The mourning period is to begin on Wednesday when all flags on public buildings will be lowered to half-mast in a country that has suffered one of the most deadly outbreaks of the virus.
Writing on Twitter, Spanish Prime Minister Pedro Sanchez said it would be "10 days, the longest period of mourning in our democracy, in which we will all express our sorrow and pay homage to those who have died."