Առողջություն 13:44 30/05/2020 Հայաստան
Մայիսի 30-ի դրությամբ Գյումրու ինֆեկցիոն հիվանդանոցում կորոնավիրուսով 79 հիվանդ է բուժվում, 24-ը Շիրակի մարզի բնակիչ է։ Կորոնավիրուսից առողջացել և հիվանդանոցից մինչ օրս դուրս է գրվել 252 պացիենտ, որոնցից 174-ը մարզի բնակիչ է։ 26 հիվանդներ բուժվում են մայրաքաղաքում: Արձանագրվել է մահվան 9 դեպք։ Տվյալները ներկայացրել է Շիրակի մարզպետարանը։
Շիրակի մարզում այս պահին տնային ինքնամեկուսացման ցուցում ունի 312 քաղաքացի, նրանցից 24-ի մոտ դրական ախտորոշում կա՝ հիվանդության անախտանիշ ընթացքով, նրանց հսկողությունն իրականացվում է առողջության առաջնային օղակի կողմից։
Մարտի մեկից մինչ օրս Շիրակի մարզի բուժհաստատություններում և հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի մարզային կենտրոնում իրականացվել է 1942 նմուշառում, մայիսի 12-ից 30-ը ներառյալ Գյումրիում իրականացվել է 619 նմուշառման հետազոտություն

Health 19:00 30/05/2020 Armenia
As of May 30, 79 patients are treated at Gyumri Infectious hospital diagnosed with coronavirus. As Shirak Governor’s office reported, 24 out of the total number are residents of Shirak province.
According to the source, 252 patients have recovered and discharged from hospitals to date, nine have died, while 26 patients are treated at Yerevan hospitals. 312 citizens have been advised to self-isolate, 24 of whom have coronavirus symptoms who remain under the medical surveillance.
Since March, 1,942 coronavirus tests have been performed at Shirak hospitals and the regional branch of the National Center for Disease Control and Prevention, the source said.