Առողջություն 11:21 01/06/2020 Արցախ
Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն, նոր կորոնավիրուսի վարակը հաստատվել է ևս 3 քաղաքացու մոտ: Նրանք արտերկրից ժամանած Արցախի Հանրապետության քաղաքացիներ են, ովքեր ժամանելուն պես մեկուսացվել էին համապատասխան վայրերում:
Արցախի տեղեկատվական շտաբից հայտնում են, որ առայսօր Արցախում նոր կորոնավիրուսով հիվանդացել է 43 քաղաքացի, որից 26-ն արդեն առողջացել են, 17-ի առողջական վիճակը գնահատվում է բավարար: Մեկուսացված է 102 քաղաքացի, ընդհանուր թեստավորումների քանակը 926 է:

В Арцахе подтверждено 3 новых случая заражения коронавирусом
Согласно полученным из министерства здравоохранения Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) данным, подтверждено 3 новых случая заражения коронавирусом. Это граждане, прибывшие в Арцах из-за рубежа, которые своевременно были изолированы в соответствующих учреждениях.
Из информационного штаба Арцаха сообщают, что по сей день в Арцахе зафиксировано 43 случая заражения коронавирусом, 26 из которых – уже выздоровели, состояние здоровья 17 пациентов оценивается как удовлетворительное. Изолированы 102 гражданина, в целом было проведено 926 тестов.