Քաղաքական 12:25 01/06/2020 Հայաստան
«Կառավարության անդամների և վարչապետի աշխատակազմի համատարած թեստավորում անցկացնել չի նախատեսվում»,- այս մասին հայտնում է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մամուլի խոսնակ Մանե Գևորգյանը։
Նա նշել է, որ անհրաժեշտության դեպքում թեստավորում կիրականացվի բժշկական ցուցումով։
«Վարչապետի հետ շփում ունեցած կառավարության անդամները պահպանել են սահմանված կանոնները՝ դիմակների կրում, սոցիալական հեռավորություն, ախտահանիչ նյութերի օգտագործում և այլն։
Նիկոլ Փաշինյանը շարունակում է կատարել իր աշխատանքային պարտականությունները՝ հեռավար մասնակցելով խորհրդակցություններին, քննարկումներին։ Վարչապետի ինքնազգացողությունը լավ է»,- հայտնում է Մ. Գևորգյանը։
Հիշեցնենք՝  այսօր առավոտյան Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, որ  կորոնավիրուսի իր թեստը դրական է։ Հիվանդությունը հաստատվել է նաև իր ընտանքիի անդամների մոտ։

Politics 13:40 01/06/2020 Armenia
No mass coronavirus testing of the Armenian government members and the prime minister’s staff is planned, PM Nikol Pashinyan's spokesperson Mane Gevorgyan said in a Facebook post on Monday.
Her remarks came after the premier’s coronavirus test results came back positive on Monday morning. Pashinyan's family members have also tested positive for Covid-19.
Mane Gevorgyan said that if necessary, a testing will be carried out upon medical instructions.
“The government members who have had contact with the prime minister have observed the established rules, i.e. wearing face masks, keeping social distancing, using disinfectants, etc.,” she wrote.
According to the spokesperson, Nikol Pashinyan continues to work remotely from his residence, taking part in consultations and discussions. “The premier is feeling well,” she added.