Առողջություն 09:29 01/06/2020 Հայաստան
Կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է Կադաստրի պետական կոմիտեի նախկին նախագահ Սարհատ Պետրոսյանի մայրը՝ Ռուբինա Ղազարյանցը։ Մահազդն իր ֆեյսբուքյան էջում հրապարակել է Սարհատի քույրը.
«Խորը կսկիծով հայտնում ենք Ռուբինա Ղազարյանցի մահվան բոթը։
Երկու բառով դժվար է նկարագրել նրա անցած ուղին։ Գիտենք, որ նա մտերիմների, ընկերների եւ ծանոթների հուշերում կմնա իր յուրօրինակ խառնվածքով, վառ անհատականությամբ, անկոտրում կամքով, սկզբունքայնությամբ եւ պարզությամբ։
Ցավոք, ԿՈՎԻԴ-19-ի վարակը նաև նրա կողքով անցավ։
Մեր կորուստը ծանր է։ Թող, որ այն չկրկնվի՝ յուրաքանչյուրիս անհատական ու հանրային զգոնությամբ ու ջանքով։
Հայտնում ենք, որ համավարակի պատճառով, սգո արարողություններ տեղի չեն ունենալու։
Ցանկության դեպքում, կարող եք նվիրատվություններ կատարել կորոնավիրուսային վարակի կանխարգելման և հաղթահարման ապահովման համար բացված պետական հաշվեհամարին (900005001947), Հայաստան համահայկական հիմնադրամի «COVID-19 Հայաստան. միասին հաղթահարենք համաճարակը» ֆոնդին (https://www.himnadram.org/hy), կամ այլ նախաձեռնությունների»։
Հիշեցնենք, որ Հայաստանում կորոնավիրուսով հիվանդների 181 մահվան դեպք է գրանցվել։ ԱՆ-ի տեղեկատվությամբ, ոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։

Health 11:12 01/06/2020 Armenia
The mother of Sarhat Petrosyan, the former head of Armenia’s State Committee of Real Estate Cadaster, has died from the coronavirus infection, his sister, Sevan Petrosyan, said on Facebook.
“We are deeply saddened to announce the death of Rubina Ghazaryants. It’s difficult to describe her path in a few words. We believe that she will be remembered by his friends and acquaintances with her unique temperament, bright personality, unbreakable will, principledness and simplicity,” she wrote.
“Unfortunately, the COVID-19 infection also affected her.
“Our loss is heavy. May it never be repeated due to the individual and public vigilance and efforts,” the daughter added.
She said that no wake ceremony will take place due to the pandemic.
“If you wish, you can make donations to the state account for the prevention and overcoming of the coronavirus infection (900005001947), Hayastan All-Armenian Fund's “COVID-19 Armenia: United Against the Pandemic” campaign (https://www.himnadram.org/hy) or to other initiatives,” she wrote.