Քաղաքական 20:06 03/06/2020 Աշխարհում
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը երեքշաբթի օրը հաղթել է Ինդիանայում անցկացվող նախնական ընտրություններում: Ըստ ՏԱՍՍ-ի, այս մասին հաղորդել է CBS- ն:
Այս նահանգում հաղթել է նաև Դեմոկրատական կուսակցությունից ամերիկյան վարչակազմի ղեկավարի պաշտոնին առաջադրված թեկնածու Ջոզեֆ Բայդենը:
Հանրապետական կուսակցության նախընտրական համագումարը, որի ընթացքում Թրամփը պետք է երկրորդ ժամկետով առաջադրվի նախագահի պաշտոնում, նախապես նախատեսվում էր անցկացնել օգոստոսի 24-27-ին  Հյուսիսային Կարոլինայի Շարլոտ քաղաքում, բայց նահանգապետ Ռոյ Կուպերը հայտարարել է, որ համաճարակի պատճառով չի կարող երաշխավորել միջոցառման անցկացումը:

Политика 20:09 03/06/2020 В мире
Президент США Дональд Трамп выиграл во вторник на первичных выборах (праймериз) в штате Индиана. Об этом сообщает ТАСС со ссылкой на телеканал CBS.
Претендент в кандидаты на пост главы американской администрации от Демократической партии Джозеф Байден также одержал победу в данном штате.
Предвыборный общенациональный съезд Республиканской партии, на котором должны были выдвинуть кандидатуру Трампа в президенты на второй срок, изначально планировалось провести в городе Шарлотт (штат Северная Каролина) 24-27 августа. Однако губернатор штата Рой Купер заявил, что из-за пандемии не может гарантировать проведение мероприятия.