Հասարակություն 13:28 04/06/2020 Հայաստան
Արմավիրի մարզում հունիսի 4-ի դրությամբ  հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 717 դեպք: Կա 287 առողջացած և 835 ինքնամեկուսացած: Կորոնավիրուսի համավարակի տարածման այս ողջ ժամանակահատվածում մարզում ունեցել ենք մահվան 12 դեպք: Տվյալները հրապարակել է Արմավիրի մարզպետ Համբարձում Մաթևոսյանը։
«Հարգելիներս, անկախ այն հանգամանքից, որ ՀՀ կառավարությունը որոշ ոլորտներում ամբողջությամբ թույլատրել է գործունեություն ծավալել, դարձյալ կոչ եմ անում և խնդրում բոլորիդ՝ հաշվի առնել պահի լրջությունը և շարունակել հետևել անձնական հիգիենայի սահմանված կանոններին ու կանխարգելիչ միջոցառումներին՝ դրսևորելով սոցիալական բարձր պատասխանատվություն»,-արմավիրցիներին դիմել է մարզպետը:
Հիշեցնեն՝ հունիսի 4-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 11221 դեպք, որոնցից 3468-ն` առողջացած, 176-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսով հիվանդների մահվան 244 դեպք է գրանցվել, որից 68-ը, ըստ նախարարության, այլ հիվանդությունների պատճառով։

Health 16:23 04/06/2020 Armenia
Armavir Province of Armenia has confirmed 717 cases of Covid-19 so far. 287 patients have already recovered from the disease, while 835 people are self-isolated, Armavir Governor Hambardzum Matevosyan said on Facebook.
A total of 12 fatalities from the coronavirus infection have been reported in the province, the governor said.
“Dear all, irrespective of the fact that the Armenian government has allowed some businesses to fully operate, I urge and ask all of you to take this moment seriously and continue to follow the rules of personal hygiene and preventive measures, taking high social responsibility," said the governor, addressing Armavir residents.
Armenia’s confirmed coronavirus cases surged past 11,000 on Thursday, with 3,468 recoveries and 176 deaths reported in the country.