Առողջություն 13:00 27/06/2020 Հայաստան
Հունիսի 27-ի ժամը 11.30-ի դրությամբ Գյումրու ինֆեկցիոն հիվանդանոցում կորոնավիրուսով 92 հիվանդ է բուժվում, նրանիցի 83-ը Շիրակի մարզի բնակիչ է։
Մարզպետարանից  հայտնում են, որ Շիրակում այսօրվա դրությամբ տնային ինքնամեկուսացման ցուցում ունի 969 քաղաքացի, նրանցից 214-ի մոտ դրական ախտորոշում կա՝ հիվանդության անախտանիշ ընթացքով, հսկողությունն իրականացվում է առողջության առաջնային օղակի կողմից։
Կորոնավիրուսից առողջացել և հիվանդանոցից մինչ օրս դուրս է գրվել Շիրակի մարզի 249 բնակիչ։
33 հիվանդներ տեղափոխվել են մայրաքաղաք: Արձանագրվել է մահվան 18 դեպք։
Մարտի մեկից մինչ օրս Շիրակի մարզի բուժհաստատություններում և հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի մարզային կենտրոնում իրականացվել է 4114 նմուշառում, մայիսի 12-ից հունիսի 26-ը ներառյալ Գյումրիում իրականացվել է 2760 նմուշառման հետազոտություն։

Health 14:25 27/06/2020 Armenia
A total of 92 coronavirus patients are undergoing treatment at the Gyumri Infectious Disease Hospital in Armenia’s Shirak Province as of Saturday. 83 out of the total number are Shirak residents.
249 patients have recovered and discharged from hospitals to date, the Shirak Regional Administration reports.
Some 969 Shirak residents have been told to self-isolate. 214 of them have tested positive for Covid-19 but are showing no symptoms.
33 coronavirus patients have been transferred to Yerevan, the local authorities said.
18 deaths from the infection have been reported in the province so far.
Since 1 March 4,114 coronavirus tests have been performed at Shirak hospitals and the regional branch of the National Center for Disease Control and Prevention, the source said.