Հասարակություն 11:15 07/07/2020 Հայաստան
«Պետությունը զավթած ուժը, սպասարկելով օտարերկրյա գործակալական ցանցի օրակարգը, թաքնվելով արտակարգ դրության հետևում, սահմանափակում է հավաքների ազատության իրավունքը։
Իշխող քաղաքական ուժը, վերջին 4 ամիսների ընթացքում օգտվելով հանրային դիմադրության պարտադրված ապօրինի բացակայությունից, բացահայտ կերպով սպասարկում է հակապետական, ապազգային օրակարգ՝ պայքարում է Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու դեմ, վավերացնում է մանկահասակ երեխաների շրջանում այլասերություն տարածող տարատեսակ կոնվենցիաներ, ուսումնական ծրագրերից հետևողականորեն հեռացնում է հայագիտական առարկաները՝ փոխարենը ներմուծելով սեռական դաստիարակության ծրագրեր, անձնական պաշտպանության տակ է առնում տրանս պոռնիկներին, հովանավորում նրանց անխոչընդոտ գործունեությունը։
Ս.թ. հուլիսի 13-ին կառավարությունը պատրաստվում է հերթական անգամ ապօրինի երկարացնել արտակարգ դրությունը՝ սահմանափակելով հավաքների ազատությունը։
«ՎԵՏՕ» հասարակական-քաղաքական շարժման ղեկավար Նարեկ Մալյանն այդ կապակցությամբ իր մեքենայով կիրականացնի միայնակ ակցիա՝ Խոր Վիրապից դեպի Երևան, որը որևէ կերպ չի հակասում պարետատան որոշումներին և սահմանափակումներին։
Ակցիան կմեկնարկի հուլիսի 13-ին, ժամը 11.00-ին Խոր Վիրապ վանական համալիրից, որտեղ 14 տարի ճգնելուց հետո Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչը քրիստոնեության լույսը բերեց Հայոց աշխարհին։
Բոլոր այն մարդիկ, հասարակական և քաղաքական ուժերը, որոնք ևս մտահոգ են իշխանության ապօրինի գործելաոճով և երկրում ստեղծված իրավիճակով, կարող են միանալ ավտոերթին»։

Политика 12:51 07/07/2020 Армения
«Узурпировавшая государство сила, обслуживая повестку иностранной агентурной сети, прикрываясь режимом чрезвычайного положения, ограничивает право на свободу собраний.
Правящая политическая сила в течение последних 4 месяцев, пользуясь противозаконно навязанным отсутствием сопротивления общественности, явным образом служит антигосударственной, антинациональной повестке – борется против Армянской Апостольской Святой Церкви, ратифицирует распространяющие разврат среди малолетних детей разные конвенции, последовательно изымает из учебных программ армяноведческие предметы, заменяя из программами полового воспитания, берёт под свою личную защиту транс-проституток, обеспечивая им беспрепятственную деятельность.
13-го июля правительство собирается в очередной раз противозаконно продлить чрезвычайное положение, ограничив свободу собраний.
По этому поводу лидер общественно-политического движения «ВЕТО» Нарек Малян на своем автомобиле осуществит одиночную акцию – из Хор Вирапа в Ереван, что никоим образом не противоречит решениям и ограничениям комендатуры.
Акция стартует 13 июля, в 11:00, у монастырского комплекса Хор Вирап, где после 14 лет мученичества Святой Григорий Просветитель принёс свет христианства Армянскому миру.
Все люди, общественные и политические силы, которые также обеспокоены незаконным стилем работы власти и сложившейся в стране ситуацией̆, могут присоединиться к автопробегу».