Հասարակություն 11:15 07/07/2020 Հայաստան
«Պետությունը զավթած ուժը, սպասարկելով օտարերկրյա գործակալական ցանցի օրակարգը, թաքնվելով արտակարգ դրության հետևում, սահմանափակում է հավաքների ազատության իրավունքը։
Իշխող քաղաքական ուժը, վերջին 4 ամիսների ընթացքում օգտվելով հանրային դիմադրության պարտադրված ապօրինի բացակայությունից, բացահայտ կերպով սպասարկում է հակապետական, ապազգային օրակարգ՝ պայքարում է Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու դեմ, վավերացնում է մանկահասակ երեխաների շրջանում այլասերություն տարածող տարատեսակ կոնվենցիաներ, ուսումնական ծրագրերից հետևողականորեն հեռացնում է հայագիտական առարկաները՝ փոխարենը ներմուծելով սեռական դաստիարակության ծրագրեր, անձնական պաշտպանության տակ է առնում տրանս պոռնիկներին, հովանավորում նրանց անխոչընդոտ գործունեությունը։
Ս.թ. հուլիսի 13-ին կառավարությունը պատրաստվում է հերթական անգամ ապօրինի երկարացնել արտակարգ դրությունը՝ սահմանափակելով հավաքների ազատությունը։
«ՎԵՏՕ» հասարակական-քաղաքական շարժման ղեկավար Նարեկ Մալյանն այդ կապակցությամբ իր մեքենայով կիրականացնի միայնակ ակցիա՝ Խոր Վիրապից դեպի Երևան, որը որևէ կերպ չի հակասում պարետատան որոշումներին և սահմանափակումներին։
Ակցիան կմեկնարկի հուլիսի 13-ին, ժամը 11.00-ին Խոր Վիրապ վանական համալիրից, որտեղ 14 տարի ճգնելուց հետո Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչը քրիստոնեության լույսը բերեց Հայոց աշխարհին։
Բոլոր այն մարդիկ, հասարակական և քաղաքական ուժերը, որոնք ևս մտահոգ են իշխանության ապօրինի գործելաոճով և երկրում ստեղծված իրավիճակով, կարող են միանալ ավտոերթին»։

Society 15:15 07/07/2020 Armenia
VETO social-political movement urges people to join a rally of its leader Narek Malyan against the Armenian authorities’ "illegal work style". A statement issued by the movement on Tuesday reads:
"The power that has occupied the state restricts the right to freedom of assembly by serving the agenda of foreign agent network and hiding behind the state of emergency.
Over the past four months the ruling political force, taking advantage of the illegal forced absence of public resistance, openly served the anti-state, anti-national agenda: they fight against the Armenian Apostolic Church, ratify various conventions spreading perversion among children, consistently remove the armenology subjects from educational programs. Instead, by introducing sex education programs, they take transgender prostitutes under their personal protection and support their unimpeded activities
On July 13 of the current year, the government intends to illegally extend the state of emergency once again, restricting freedom of assembly.
In this regard, the leader of VETO social-political movement Narek Malyan will hold a rally with his car, on his own, from Khor Virap to Yerevan, which in no way contradicts the decisions and restrictions of the Commandant's Office.
The rally will commence on July 13, at 11 a.m. from Khor Virap monastery complex, where St. Gregory the Illuminator brought the light of Christianity to Armenia after 14 years of struggle.
All those people, social and political forces, who are concerned about the government's illegal work style and the situation in the country, can join the rally."