ԱՅԼՄԱՄՈՒԼ 09:32 08/07/2020 Հայաստան
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ ևս 1 անձի կալանավորեցին 2017-ի ընտրակաշառքի գործով՝ «Ծառուկյան դաշինք» խմբակցության նախկին պատգամավոր Վանիկ Ասատրյանին։ Ավելի վաղ կալանավորվել էր Աբրահամ Մանուկյանը։
Այս անձանց «վերցնում» են մի հույսով, որ նրանք ցուցմունքներ տան ԲՀԿ-ի լիդերների և, մասնավորապես, Ծառուկյանի դեմ։ Սակայն, մեր տեղեկություններով, ցուցմունքներ ոչ ոք չի տալիս, մեղադրանքը կառուցված է Վազգեն Պողոսյանի 3 ցուցմունքից մեկի վրա, որից հետո նա հրաժարվել է։
Ըստ ամենայնի, կալանավորվածներին առաջիկայում բաց կթողնեն։ Ասում են՝ Աբրահամ Մանուկյանի կալանքը գրավով փոխարինելու միջնորդությունը կբավարարվի»:

Пресса дня 13:06 08/07/2020 Армения
Газета «Грапарак» пишет, что в рамках дела о подкупе избирателей вчера был арестован еще один человек – бывший депутат парламента от фракции «Блок Царукян» Ваник Асатрян. Ранее был арестован Абраам Манукян.
«Этих людей берут под стражу только в надежде на то, что они дадут показания против лидеров партии «Процветающая Армения» и, в частности, против Гагика Царукяна. Однако, по нашим сведениям, никто не дает показания, обвинение построено на одном из трех показаний Вазгена Погосяна, от которого он потом отказался.
По всей видимости, арестованных вскоре отпустят. Говорят, что ходатайство о замене ареста Абраама Манукяна на освобождение под залог будет удовлетворено», - пишет газета.