Իրավունք 14:01 10/07/2020 Աշխարհում
Հուլիսի 6-ին Բեռլինում երկու իսլամիստների կողմից դանակով հարձակման է ենթարկվել Բունդեսթագի աշխատակից, սիրիահայ Գևորգ Ալմասյանը և հազիվ է կարողացել փրկել կյանքը։ Այս մասին գրում է գերմանական Journalisten Watch կայքը։
Նշվում է, որ Գևորգ Ալմասյանը հայ քրիստոնյա է Սիրիայից և փախստական Գերմանիայում: 2018 թվականից Բունդեսթագում աշխատել է AfD-ի պատգամավոր Մարկուս Ֆրոնմայերի օգնական: Նախորդ տարի T-Online-ի գլխավոր խմբագիր Լարս Վիենանդը և սիրիացի իսլամիստ ակտիվիստ Նահլա Օսմանի կողմից Ալմասյանի մասին անձնական տեղեկություններ էին հրապարակվել, որից հետո նա ստանում էր մահվան սպառնալիքներ։
Երկու իսլամիստները փողոցում հարվածել են Ալմասյանին՝ ակնհայտ նպատակ ունենալով սպանել նրան։  Ալմասյանը կարողացել է փախնել, շուրջ 10 րոպե վազել է և օգնություն կանչել: Բեռլինի փողոցում ոչ ոք չի արձագանքել:
Այսօր Ալմասյանն իր թվիթերում գրել է, որ տեղեկացված է, որ գերմանացի լրագրողները, ովքեր իր դեմ արշավ էին սկսել 2019-ի փետրվարին՝ վտանգի ենթարկելով իր կյանքը՝ արմատական իսլամիստներին իր դեմ հանելով, այժմ պատրաստում են նոր զեկույց՝ փորձելով հերքել, որ իր դեմ հուլիսի 6-ին հարձակում է տեղի ունեցել:

Syrian-Armenian Bundestag employee attacked by Islamists in Berlin
Syrian-Armenian Kevork Almassian, an employee of Bundestag, was attacked by two Islamists in Berlin on 6 July, barely surviving the murder attempt, German media outlet Journalisten Watch reported.
Kevork Almassian is an Armenian Christian who has taken refuge in Germany. Since 2018, he has worked as an aide to AfD MP Markus Frohnmaier in the Bundestag. Almassian has received death threats since 2019 when he was doxed by editor-in-chief of T-Online Lars Wienand and Syrian Islamist activist Nahla Osman.
The two Islamists struck Almassian with a knife on the street in an attempt to kill him. Almassian was able to escape. He ran along the Berlin street for about 10 minutes and called for help, but no one responded.
In a tweet on Friday the Syrian-Armenian said he is informed that the German journalists who started the media campaign against him in February 2019 and exposed his life to danger by turning the radical Islamists against him, are now preparing a new report, in a bid to deny that the attack against him happened.
The attack is being investigated by Berlin law enforcers.
I'm informed that the German journalists who started the media campaign against me in Feb. 2019 and exposed my life to danger by turning the radical Islamists against me, are now preparing a new report, in a bid to deny that the attack against me on 6 July happened.