Առողջություն 11:14 10/07/2020 Հայաստան
Իտալիայի առողջապահության նախարար Ռոբերտո Սպերանզան, լսելով այդ երկրի արտաքին գործերի, ներքին գործերի ու տրանսպորտի հարցերով նախարարներին, հրաման է ստորագրել՝ արգելելով 13 ռիսկային երկրներից քաղաքացիների մուտքը երկրի տարածք։
Իտալական աղբյուրի փոխանցմամբ, Իտալիա չեն կարող այցելել նաև այն մարդիկ, ովքեր վերջին 14 օրերի ընթացքում այցելել են այդ երկրներ։
Արգելված երկրներն են Հայաստանը, Բահրեյնը, Բանգլադեշը, Բրազիլիան, Բոսնիա և Հերցեգովինան, Չիլին, Քուվեյթը, Հյուսիսային Մակեդոնիան, Մոլդովան, Օմանը, Պանաման, Պետուն, Դոմինիկյան Հանրապետությունը։
«Աշխարհում համաճարակն իր ամենադաժան փուլում է: Մենք չենք կարող չեղարկել իտալացիների՝ այս ամիսների ընթացքում կրած զոհաբերությունները», - ասել է Սպերանզան։

Общество 12:27 10/07/2020 В мире
Министр здравоохранения Роберто Сперанца по согласованию с министерствами иностранных дел, внутренних дел и по вопросам транспорта постановил запретить въезд на территорию Италии граждан из 13 стран, находящихся в группе риска.
Согласно итальянскому источнику, Италию не могут посещать также лица, которые в последние 14 дней посещали данные страны, в частности, речь идет об Армении, Бахрейне, Бангладеш, Бразилии, Боснии и Герцеговине, Чили, Кувейте, Северной Македонии, Молдавии, Омане, Панаме, Перу, Доминиканской Республике.
«В мире пандемия находится в наиболее острой фазе. Мы не можем аннулировать жертвы, принесенные итальянцами в эти месяцы», – отметил министр.