Քաղաքական 11:12 14/07/2020 Հայաստան
Նախորդ շաբաթ ներկայացված դիմումի համաձայն, Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանի կարգադրությամբ, փոխքաղաքապետ Հայկ Սարգսյանը հուլիսի 15-ից կավարտի պաշտոնավարումը և կտեղափոխվի այլ աշխատանքի` մասնավոր հատվածում: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է Մարությանի խոսնակ Հակոբ Կարապետյանը։
«Շնորհակալ եմ քաղաքապետին` համատեղ աշխատանքի ընթացքում ցուցաբերած վստահության ու ներդաշնակ աշխատանքի համար, քաղաքական թիմիս` գլխավորությամբ վարչապետի, ցուցաբերած վստահության ու աջակցության համար, և գործընկերներիս` համատեղ, փոխլրացնող աշխատանքի ու ձեռքբերումների համար:
Սիրով շարունակելու եմ գաղափարական ուղին քաղաքական թիմակիցներիս ու ընկերներիս հետ` որի արդարությանն ու հաջողությանն անվերապահ հավատում եմ», - գրել է Հայկ Սարգսյանը

Политика 12:40 14/07/2020 Армения
Согласно заявлению, представленному на прошлой неделе, по распоряжению мэра Еревана Айка Марутяна, вице-мэр Айк Саркисян 15 июля завершит исполнение своих обязанностей на этой должности - в связи с переходом на другую работу в частном секторе.Об этом сообщает пресс-секретарь мэра Еревана Акоп Карапетян.
“Я благодарен мэру за доверие, оказанное в ходе совместной работы, и за согласованную работу, за поддержку политической команды во главе с премьер-министром, и коллегам - за совместную, взаимодополняющую работу и достижения.
С любовью продолжу свой идеологический путь с политическими товарищами и товарищами по команде, в справедливость и успех которой я верю безоговорочно”, - сказал Айк Саркисян.