Հասարակություն 14:37 31/07/2020 Հայաստան
ԱԳՆ և ԵՊՀ Միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետի միջև հաստատված համագործակցության շրջանակներում հուլիսի 15-ից 31-ը անցկացվել է հեռավար ամառային դպրոց «Հայաստանի Հանրապետության հարաբերությունները համաշխարհային քաղաքականության խոշոր դերակատարների հետ» խորագրի ներքո: Այս մասին հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ-ն։
Ամառային դպրոցի շրջանակներում ԵՊՀ միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետի մագիստրոսների համար դասախոսություններով հանդես են եկել նաև ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Վարուժան Ներսեսյանը, ՌԴ-ում ՀՀ դեսպան Վարդան Տողանյանը,  ԳԴՀ-ում ՀՀ դեսպան Աշոտ Սմբատյանը, ՀՀ ԱԳ նախարարի խորհրդական Վահե Գևորգյանը, ՉԺՀ-ում ՀՀ դեսպան  Սերգեյ Մանասարյանը, Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպան Հասմիկ Տոլմաջյանը, Նիդերլանդների թագավորությունում ՀՀ դեսպան Տիգրան Բալայանը, իսկ դասընթացը եզրափակել է ՄԱԿ-ում ՀՀ մշտական ներկայացուցիչ Մհեր Մարգարյանը:
Դասախոսությունների ընթացքում դիվանագետներն ունկնդիրներին ներկայացրել են հավատարմագրման երկրներում և միջազգային կազմակերպություններում ՀՀ առաջնահերթությունները և առանցքային հարցերի շուրջ ՀՀ դիրքորոշումները, արդի մարտահրավերները և դրանց հաղթահարման ուղիները, պատասխանել ունկնդիրների բազմաթիվ հարցերի:

Politics 16:13 31/07/2020 Armenia
An online summer school was organised from July 15 to 31 as part of the cooperation between the Foreign Ministry of Armenia and the International Relations Department of the Yerevan State University. As the foreign ministry reported, the main theme of the event was “The RA relations with major player of the world politics.”
As part of the summer school number of Ambassadors, the Armenian Ambassador to US Varuzhan Nersisyan, Ambassador to Russia Vardan Toghanyan, Ambassador to People’s Republic of China Sergey Mangasaryan, Ambassador to Germany Ashot Smbatyan among them, delivered online lecture to master students of the International Relations Department.
During the lecture, the Armenian diplomats presented the priorities and key issues of  if Armenian in the countries of their residence and international organizations. The current challenges of the foreign policy and ways to overcome them were among issues discussed. At the end of the lecture, the Ambassadors responded to the student’s questions.