Քաղաքական 14:51 06/08/2020 Հայաստան
Արմեն Աշոտյան. Սերժ Սարգսյանի նկատմամբ գործեր սարքելու մոլուցքի շրջանակներում կալանավորել են Ռոբերտ Նազարյանին
ՀՀԿ ԳՄ անդամ, կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը, անդրադառնալով Երևանի նախկին քաղաքապետ, Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախկին նախագահ Ռոբերտ Նազարայանի ձերբակալությանը, գրում է.
«Ինչպես և կանխատեսելի էր, այս իշխանությունները ոչ մի դաս չեն քաղում իրենց ավերիչ գործելաոճից:
Երկրի շարունակական ջլատման աշխատանքների պարտադիր բաղադրիչը քաղաքական մրցակիցների նկատմամբ քրեական գործեր թխելու հոսքագիծն է, որն աշխատում է ոչ թե արդարության, այլ Նիկոլի քիմքին հաճելի և իր նեղ անձնական շահերից բխող օպերացիոն համակարգով:
Այսօր հայտնի դարձավ, որ Սերժ Սարգսյանի նկատմամբ գործեր սարքելու մոլուցքի շրջանակներում կալանավորել են Ռոբերտ Նազարյանին, ով հրաժարվել է Նիկոլի քյանդրբազների կողմից հորինված և պարտադրվող կեղծ ցուցմունք տալ երրորդ նախագահի դեմ:
Նման գործերի բաղադրատոմսը շատ պարզունակ է:
Ընտրվում է հերթական թիրախը, հարուցված որևէ գործի շրջանակներում մարդկանց վրա ճնշում է գործադրվում «ցուցմունք ազատության դիմաց» բանաձևով իրենց սուտ մեղադրանքը սարքելու համար: Եվ շոուն պատրաստ է:
Այս բանաձևը աշխատում է, երբ դիմացինը թույլ և բարոյականության հետ խնդիրներ ունեցող մարդ է: Սակայն Ռոբերտ Նազարյանն ապացուցում է, որ Հայաստանում կան, եղել են և կլինեն անկոտրում, բարոյական և պինդ տղերք, ում ապրած կյանքը և սկզբունքերը նիկոլական թայֆեն փուռը տալ չի կարող»։

Право 19:16 06/08/2020 Армения
Заместитель председателя Республиканской партии Армении Армен Ашотян, обратившись к задержанию бывшего мэра Еревана, бывшего председателя Комиссии по регулированию общественных услуг (КРОУ) Роберта Назаряна, пишет:
«Как и предполагалось, эти власти не извлекают никаких уроков из своей разрушительной деятельности.
Обязательный компонент последовательного обессиливания страны – поточная линия фабрикации уголовных дел против политических оппонентов, которая работает не на основе операционной системы правосудия, а по прихоти и в узколичных интересах Никола (Премьер-министр РА Никол Пашинян – Прим.ред).
Сегодня стало известно, что в рамках одержимости сфабриковать дела против Сержа Саргсяна задержан Роберт Назарян, который отказался дать придуманные и принуждаемые клоунами Никола ложные показания против третьего президента.
Рецепт подобных дел очень прост.
Выбирается очередная цель, в рамках какого-то возбужденного дела на людей оказывается давление по формуле “показание – за свободу”, чтобы сфабриковать ложное обвинение. И шоу готово.
Эта формула работает, когда перед тобой слабый и имеющий проблемы с моралью человек. Однако Роберт Назарян доказывает, что в Армении есть, были и будут стойкие, нравственные и сильные парни, чей пройденный путь и принципы николовской группировке не удастся поставить под удар».