Առողջություն 11:01 03/09/2020 Հայաստան
Հայաստանում մեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 196 նոր դեպք, առողջացել է 224 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 5 մարդ, որից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ից հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 70 (կին), 70 (կին) և 58 (տղամարդ) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Այսպիսով, սեպտեմբերի 3-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 44271 դեպք, որոնցից 38855-ն` առողջացած, մահացել է 1158 մարդ, որից 271-ն, ըստ ԱՆ-ի, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4258 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 211281 թեստավորում:

Здоровье 11:13 03/09/2020 Армения
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 четверга, 3 сентября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 44 271.
От COVID-19 выздоровели в общей сложности 38855 пациентов. Общее число случаев с летальным исходом составило 1158, 271 из них, по сообщению Минздрава, скончались «по причине другой болезни». Фактически на лечении находится 4258 пациентов с COVID-19. В общей сложности было проведено 211 281 тестирование.
За минувшие сутки в республике подтверждено 196 новых случаев коронавируса, выздоровели 224 человека.
За минувшие сутки скончались 5 пациентов с коронавирусом.
Из Минздрава сообщают, что скончавшиеся пациенты были в возрасте 70 лет (женщина), 70 лет (женщина) и 58 лет (мужчина), они страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.
Накануне было зарегистрировано ещё 2 случая смерти пациента, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила из-за другой болезни. Число таких случаев составляет 271.