Առողջություն 16:48 08/09/2020 Հայաստան
«ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը, ում մոտ բժշկական զննության արդյունքում ս.թ. սեպտեմբերի 2-ին հաստատվել էր ջերմությամբ ուղեկցվող սուր շնչառական վարակ, կազդուրվում է:
Կորոնավիրուսի ախտորոշման նպատակով իրականացված նմուշառումից հետո թեսթավորման պատասխանը եղել է բացասական»։
Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 3-ին Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Ավանի և Նոր Նորք նստավայրում, դատավոր Վահե Միսակյանի նախագահությամբ, ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի և մյուսների գործով դատական նիստը հետաձգվեց, քանի որ նիստին Սերժ Սարգսյանը ներկա չէր։
Երրորդ նախագահի պաշտպան Ամրամ Մակինյանը դատարանին ներկայացրեց բժշկական փաստաթուղթ՝ ասելով, որ երեկ երեկոյան առողջական վիճակի վատացում է եղել Սերժ Սարգսյանի մոտ. «Ստուգվել է համապատասխան բժշկի կողմից, արձանագրվել է սուր շնչառական ֆոն»։

Здоровье 17:03 08/09/2020 Армения
«Третий президент Армении Серж Саргсян, у которого в результате медицинского обследования 2 сентября с.г. была подтверждена острая респираторная инфекция с повышением температуры, выздоравливает.
После взятия образца для диагностики коронавируса результат тестирования оказался отрицательным».
Напомним, 3 сентября было отложено судебное заседание по делу третьего президента Армении Сержа Саргсяна и других в суде общей юрисдикции Еревана (резиденция в Аване и Нор Норке) под председательством судьи Ваге Мисакяна, так как Серж Саргсян на заседании не присутствовал.
Адвокат третьего президента Амрам Макинян представил суду медицинскую справку, отметив, что самочувствие Сержа Саргсяна ухудшилось. «Он прошел обследование у соответствующего врача, у него ОРВИ», – отметил он.