Հասարակություն 14:05 11/09/2020 Հայաստան
Կառավարության առջև բողոքի ակցիա են իրականացնում քաղաքացիներ, որոնք ցանկանում են գնալ Ռուսաստան, սակայն սահմանների փակ լինելու պատճառով նրանք չունեն այդ հնարավորությունը:
Հիշեցնենք, որ նրանք արդեն տարբեր օրերի կառավարության, ԱԳՆ նախարարության, ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանության առջև ակցիաներ արել էին՝ կրկին նույն պահանջով՝ բացել սահմանը, հնարավորություն տալ իրենց գնալ Ռուսաստան:
«Մեզ ոչ մի պատասխան չեն տալիս, ոչ մեկ ոչինչ չի ասում: Մեր պայքարը շարունակական է, պայքարելու ենք մինչև վերջ, մինչև սահմանների բացում: Մեր միակ պահանջն է՝ բանակցել ու բացել Ռուսաստանի հետ սահմանները, թեկուզ ցամաքային: Երկու ավտոբուս տան, մենք գնանք մեր հաշվին»,- ասաց բողոքող քաղաքացին:
Նրա խոսքով, շատ ընտանիքների անդամներ  6-7 ամիս է ստիպված բաժանված են իրարից, նաև աշխատանքի խնդիր է առաջանում, այնտեղ աշխատանքային պայմանագրերը խզում են, մարդիկ կորցնում են իրենց աշխատանքը, հայտնվում են բանկերի սև ցուցակում:

Society 16:36 11/09/2020 Armenia
A group of citizens continue protesting outside the Armenian government building on Friday, demanding an opportunity to travel back to Russia.
The protesters ask the authorities to negotiate with the Russian side and allow them to enter the country amid the international travel restrictions imposed by Russia.
They have been making the same demand during separate rallies held in front of the government, the Foreign Ministry and the Russian Embassy in Armenia for a few weeks.
“We are not given an answer; no one says anything. Our struggle is continuous, we shall fight till the end, till the borders reopen,” one of the protesters stressed.
The citizen claimed many families have been separated for 6-7 months already. Many of them are losing their jobs or being blacklisted by banks in Russia, the protester added.
The protesting citizens plan to march to the National Assembly building and the prime minister's residence.