Քաղաքական 11:19 18/09/2020 Հայաստան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի հրեական համայնքին հրեական նոր տարվա՝ Ռոշ Հաշանայի կապակցությամբ: Այս մասին հայտնում են կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
«Հայաստանի հրեական համայնքի սիրելի ներկայացուցիչներ,
ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ հրեական նոր տարվա՝ Ռոշ Հաշանայի կապակցությամբ:
Այսօր ինչպես Հայաստանի հրեական համայնքը, այնպես էլ ողջ հրեա ժողովուրդը նշում է տարվա նորամուտը խորհրդանշող գեղեցիկ տոնը: Թող այս նոր տարին խաղաղության, բարեկեցության և առաջընթացի տարի լինի: Եվ թող նոր իրողություններին համահունչ շարունակվեն ամրապնդվել և զարգանալ մեր ժողովուրդների միջև առկա դարավոր կապերը:
Վերստին շնորհավորելով Ռոշ Հաշանայի կապակցությամբ՝ մեր հրեա հայրենակիցներին մաղթում եմ քաջառողջություն և ամենայն բարիք»:

Politics 11:49 18/09/2020 Armenia
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan has sent a congratulatory message to Armenia’s Jewish community on Rosh Hashanah, the Jewish New Year. The message, published by the prime minister's office, reads:
“Dear Jewish community representatives,
I warmly congratulate you on Rosh Hashanah, the Jewish New Year.
Today, Armenia’s Jewish community will join all Jews worldwide to celebrate a beautiful holiday that symbolizes the New Year. May this new year be a year of peace, prosperity and progress. I wish the centuries-old ties between our two nations would go strengthening in tune with the new realities.
Reiterating my congratulations, I wish our fellow citizens of Jewish descent robust health and all the best."