Քաղաքական 11:19 18/09/2020 Հայաստան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի հրեական համայնքին հրեական նոր տարվա՝ Ռոշ Հաշանայի կապակցությամբ: Այս մասին հայտնում են կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
«Հայաստանի հրեական համայնքի սիրելի ներկայացուցիչներ,
ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ հրեական նոր տարվա՝ Ռոշ Հաշանայի կապակցությամբ:
Այսօր ինչպես Հայաստանի հրեական համայնքը, այնպես էլ ողջ հրեա ժողովուրդը նշում է տարվա նորամուտը խորհրդանշող գեղեցիկ տոնը: Թող այս նոր տարին խաղաղության, բարեկեցության և առաջընթացի տարի լինի: Եվ թող նոր իրողություններին համահունչ շարունակվեն ամրապնդվել և զարգանալ մեր ժողովուրդների միջև առկա դարավոր կապերը:
Վերստին շնորհավորելով Ռոշ Հաշանայի կապակցությամբ՝ մեր հրեա հայրենակիցներին մաղթում եմ քաջառողջություն և ամենայն բարիք»:

Общество 11:37 18/09/2020 Армения
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание еврейской общине Армении по случаю праздника Рош ха-Шана. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
«Дорогие представители еврейской общины Армении,
Сердечно поздравляю вас по случаю еврейского Нового года - Рош ха-Шана.
Сегодня, как еврейская община Армении, так и весь еврейский народ отмечает этот прекрасный праздник, который символизирует начало нового года. Пусть этот новый год станет годом мира, процветания и прогресса. И пусть существующие между нашими народами многовековые связи продолжают укрепляться и развиваться в соответствии с новыми реалиями.
Еще раз поздравляя по случаю праздника Рош ха-Шана, желаю нашим еврейским соотечественникам крепкого здоровья и всего наилучшего».