Քաղաքական 17:27 25/09/2020 Հայաստան
ՀՀ արդարադատության նախկին նախարար, ԱԺ նախկին փոխնախագահ Արփինե Հովհաննիսյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրում է.
«Հարգե՜լի հերոսական ԱԱԾ՝ յուր գործակալ փնտրող ղեկավարով, դուք ՀՀ քրեական օրենսգրքի ոչ մի արարք չե՞ք տեսնում ՀՀ վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնող քաղաքացի Փաշինյանի ասածների մեջ:
Քաղաքացի Փաշինյանը չհերքեց այն, ինչին մարդիկ ուզում էին չհավատալ։
Նա չհերքեց այն, ինչը գրում է ադրբեջանական մամուլը ու բարբաջում նրանց նախագահը։
Նա չհերքեց, որ Ալիևին խնդրել է չկրակել, որ այստեղ «ներքին թշնամի» կալանավորի, նա չհերքեց, որ իր նախկին խորհրդականը գաղտնի ու առանձին բանակցել է ադրբեջանցիների հետ։
Նա սա անվանեց կոնֆիդենցիալ ինֆորմացիայի արտահոսք, որին ի պատասխան ինչպես բնորոշ է դեղին լրագրողին սպառնաց՝ թե բա ես էլ քո մասին ինֆորմացիա ունեմ, կհրապարակեմ։
Նախ՝ հրապարակի, թող իրենք էլ խառնվեն իրար, ինչպես մենք, բացի այդ, մեղքդ աննշան կթեթևացնես պատմության, հայ ժողովրդի ու դատարանի առաջ։ Կյանքումդ գոնե մի օգուտ տուր՝ թշնամուդ վնաս տուր>:

Политика 19:22 25/09/2020 Армения
Экс-вице-спикер Национального Собрания Армении, экс-министр юстиции Арпине Ованнисян на своей странице в Facebook пишет:
«Уважаемая, героическая СНБ со своим ищущим агента руководителем, вы не видите в словах занимающего должность премьер-министра РА гражданина Пашиняна какого-либо деяния из Уголовного кодекса РА?
Гражданин Пашинян не опроверг то, чему люди хотели не верить.
Он не опроверг то, о чем пишет азербайджанская пресса и что несет их президент.
Он не опроверг, что просил Алиева не стрелять, чтобы арестовать здесь «внутреннего врага», он не опроверг, что его бывший советник тайно и отдельно вел переговоры с азербайджанцами.
Он назвал это утечкой конфиденциальной информации, в ответ на что, как это присуще журналисту «желтой прессы», пригрозил, что, дескать, у меня тоже есть информация о тебе, обнародую.
Во-первых – обнародуй, пусть и они придут в замешательство, как и мы, кроме того, облегчишь незначительно свою вину перед историей, армянским народом и судом. Принеси хоть какую-то пользу в своей жизни – навреди врагу».