Քաղաքական 22:26 17/10/2020 Հայաստան
ՀՀ ԱԳՆ. Հայաստանը և Ադրբեջանը որոշել են հոկտեմբերի 18-ին ժամը 00:00-ից հաստատել մարդասիրական զինադադար
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը հայտնում է. «Հայաստանի Հանրապետությունը և Ադրբեջանի Հանրապետությունը որոշել են հոկտեմբերի 18-ին, տեղական ժամանակով ժամը՝ 00:00-ից հաստատել մարդասիրական զինադադար:
Այս որոշումը կայացվել է՝ ի շարունակություն ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրները ներկայացնող Ֆրանսիական Հանրապետության, Ռուսաստանի Դաշնության և Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նախագահների հոկտեմբերի 1-ին արված հայտարարության, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հոկտեմբերի 5-ի արված հայտարարության և համաձայն հոկտեմբերի 10-ին Մոսկվայում ընդունված համատեղ հայտարարության»:

Politics 22:34 17/10/2020 Region
The Republic of Armenia and the Republic of Azerbaijan have agreed to a humanitarian truce as of October 18th, 00:00 local time, Armenia's Foreign Ministry reported.
"This decision was taken following the statement of the Presidents of the French Republic, the Russian Federation and the United States of America, representing the co-chair countries of the OSCE Minsk Group, of 1 October 2020, the Statement by the Co-Chairs of the OSCE Minsk Group of 5 October, and in line with Moscow Statement of 10 October 2020," the source said.