Քաղաքական 19:22 17/10/2020 Տարածաշրջան
Ադրբեջանցիները հարձակվել են Իսրայելում հայ համայնքի խաղաղ ակցիայի մասնակիցների վրա: «Արմենպրեսսի» փոխանցմամբ, ակցիայի ավարտից հետո, երբ համայնքի ներկայացուցիչները Երուսաղեմից ուղևորվում էին Թել Ավիվ, ադրբեջանցիները փակել են ճանապարհը և սկսել հարձակվել հայկական դրոշներով առանձին մեքենաների վրա:
Ակցիայի մասնակից, քաղաքագետ Մենդել Կորսունսկու խոսքով՝ դեպքի վայր են ժամանել ոստիկանները, ինչպես նաև շտապօգնությունը: Ադրբեջանցիները կանգնեցրել են Հայաստանի դրոշով մեքենան և տարեց հայի ծեծել: Բացի այդ, նրանք վնասել են նաև հայերի մեքենաները:
Կորսունսկին ասել է, որ մի քանի օր առաջ ադրբեջանցիները ակցիա են անցկացրել Պետախ-Տիկվա քաղաքում, որտեղ ապրում է շուրջ 1000 հայ: Հայ համայնքը ոստիկանության պահանջով ոչ մի կերպ չի խառնվել ադրբեջանական գործողությանը:
Հիշեցնենք, որ այսօր Իսրայելում ակցիա է անցկացվել Ադրբեջանին զենք վաճառելու դեմ: Ավտոերթը Հայֆայից ուղղվել է  Երուսաղեմ և Կնեսետի շենքի դիմաց ակցիա է իրականացվել: Դրան մասնակցել են 300 մեքենա և մի քանի հարյուր մարդ:

Право 20:37 17/10/2020 В мире
В Израиле около 20 азербайджанцев с дубинками и камнями напали на мирных армянских демонстрантов, которые с флагами Армении и Арцаха проводили автопробег против военного сотрудничества между Израилем и Азербайджаном. Об этом в беседе с Арменпресс сказал представитель Армянского патриархата Иерусалима отец Тиран.
«Во время митинга около 20 проживающих в Израиле азербайджанцев на 3-4 машинах перекрыли путь участников акции, начали дубинками и камнями разбивать машины, а также бить находящихся в машинах армян.
Между нашими протестующими и ними произошло столкновение, в ходе которого 4-5 молодых армян получили ранения легкой и средней степени, а один из наших пожилых соотечественников упал в обморок. Его доставили в больницу. Сейчас с ним все в порядке, - сказал отец Тиран.
«Одной из машин, которая пострадала больше всего, потому что она ехала впереди, в которой находились женщина и ребенок, нанесен ущерб в размере около 5-10 тысяч долларов в результате ударов азербайджанцев», - сказал он.
Отец Тиран добавил, что во время столкновения на место происшествия прибыла израильская полиция и арестовала нескольких азербайджанцев, спровоцировавших провокацию.