Քաղաքական 18:34 17/10/2020 Տարածաշրջան
Հոկտեմբերի 10-17-ը հրթիռակոծվել են Սյունիքի մարզի Արծվանիկ, Երիցվանք, Դավիթ-Բեկ և Խնածախ բնակավայրերը
Հոկտեմբերի 10-ից մինչև 17-ը թուրք-ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից հրթիռակոծվել են Սյունիքի մարզի Արծվանիկ, Երիցվանք, Դավիթ-Բեկ և Խնածախ բնակավայրերը: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԻՆ-ից։
Նշվում է, որ ադրբեջանական անօդաչու թռչող սարքերը հարվածել են ՀՀ ԶՈւ ենթակառուցվածքների ուղղությամբ՝ վնասելով նաև քաղաքացիական ենթակառուցվածքներ:
Բարեբախտաբար, զոհեր և վիրավորներ չկան:
Հրթիռակոծություններից տուժած տարածքներում Սյունիքի մարզային փրկարարական վարչության փրկարարներն իրականացրել են համապատասխան միջոցառումներ:
Հայկական միասնական տեղեկատվական կենտրոնն էլ հայտնում է, որ սեպտեմբերի 27-ից ի վեր ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով վիրավորում է ստացել ավելի քան 100 քաղաքացիական անձ:

Politics 19:33 17/10/2020 Armenia
The Turkish-Azerbaijani armed forces fired at the settlements of Artsvanik, Yeritsvank, David-Bek and Khnatsakh of Armenia's Syunik province from 10 to 17 of October, the Ministry of Emergency Situations reported on Saturday.
Azerbaijani drones hit the infrastructures of Armed Forces of RA, damaging also civilian infrastructures. Fortunately, there were no casualties and victims, the source said.
It is noted that rescuers of Syunik Regional Rescue Department implemented appropriate measures in the areas affected by rocket attacks.
To note, the Armenian Unified Infocenter reported earlier that since September 27, as a result of Azerbaijani aggression more than 100 civilians were wounded.