Քաղաքական 20:27 20/10/2020 Հայաստան
«Շատ բան կա խոսելու, անպայման կխոսենք»,-այսօր լրագրողներին ասաց «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը՝ ՀՅԴ գրասենյակում ընդդիմադիր ուժերի մասնակցությամբ փակ հանդիպումից հետո։
Նշենք, որ այսօր ՀՅԴ գրասենյակում արտախորհրդարանական ընդդիմադիր մի քանի ուժերի մասնակցությամբ փակ հանդիպում է տեղի ունեցել։
Փակ հանդիպումից հետո լրագրողների հետ զրույցում ՀՅԴՀայաստանի Գերագույն մարմնի ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանն էլ ասաց, որ վիճակը խիստ մտահոգիչ է։
«Ընդհանուր դիրքորոշումն այն է, որ վիճակը մտահոգիչ է, խիստ մտահոգիչ, անհրաժեշտ է արտաքին քաղաքական դաշտում, դիվանագիտական և ռազմական ճակատում բեկում մտցնել».- ասաց Սաղաթելյանը։

Артур Ванецян: О многом предстоит сказать, обязательно скажем
«О многом предстоит сказать, обязательно скажем», – заявил в беседе с журналистами председатель партии «Родина» Артур Ванецян, после закрытой встречи в Офисе АРФД с оппозиционными политическими силами.
Отметим, что сегодня в Офисе АРФ «Дашнакцутюн» (АРФД) состоялась закрытая встреча с участием нескольких оппозиционных внепарламентских сил.
После закрытой встречи в беседе с журналистами представитель Верховного органа АРФД Ишхан Сагателян отметил, что ситуация крайне тревожная.
«Общая позиция в том, что ситуация тревожная, крайне тревожная, необходимо внести перелом во внешней политике, на военно-дипломатическом фронте», – отметил И. Сагателян.