Մշակույթ 18:50 20/10/2020 Աշխարհում
«Թղթե տունը» իսպանական սերիալի հայտնի դերասան Հովիկ Կեուչկերյանը հանդես է եկել կոչով՝ դատապարտելով ադրբեջանական ագրեսիան: Այս մասին տեղեկանում ենք Իսպանիայում ՀՀ դեսպանության ֆեյսբուքյան էջից։
«Հայերը հերթական անգամ պայքարում են հանուն իրենց գոյություն, սա գոյամարտ է, պայքար հանուն իր հայրենիքի հանուն մեր սիրելի հայ հողի
Նա նշում է, որ հայ ազգը երբեք չի նահանջի և չկասկածել, որ հայ միշտ էլ կանգնած է լինելու և շարունակելու է պայքարը։
«Ես ուզում եմ ուղարկել իմ ողջ էներգիան, իմ ամբողջ ուժը, հիացմունքս, հարգանքս, իմ ամբողջ սերը, իմ բոլոր աղոթքները Արցախի և Հայաստանի ողջ քաղաքացիական բնակչությանը, մարտական գործուղությունների ընթացքում ընկած և հերոսացած հայերին և նրանց ընտանիքներին, և բոլոր զինծառայողներին, ովքեր այս պահին կրկին ատամներով պաշտպանում են մեր սուրբ հողը:
Իմ հայ քույրեր և եղբայրներ, դուք մենակ չեք, Աստված օրհնի ձեզ»,- իր կոչում ասում է Հովիկ Կեուչկերյանը։

Общество 20:01 20/10/2020 Армения
Актер армянского происхождения Овик Кеучкерян, известный по роли Боготы в сериале «Бумажный дом», выступил с призывом, осудив азербайджанскую агрессию. Об этом сообщается на странице посольства Армении в Испании в соцсети Facebook.
«Армяне в очередной раз борются во имя своего существования, это – борьба за существование, борьба во имя своей Родины, во имя нашей любимой армянской земли.
Он отметил, что армянский народ никогда не сдастся и не нужно сомневаться, что армяне всегда будут бороться.
«Хочу направить всю свою энергию, всю свою силу, восхищение, уважение, всю свою любовь, все мои молитвы гражданскому населению Арцаха и Армении, павшим и ставшими героями в ходе боевых действий армянам и их семьям, и всем военнослужащим, которые в данный момент вновь зубами защищают нашу святую землю.
Мои армянские братья и сестры, вы не одни, да благословит нас Господь», – отметил в своем призыве О. Кеучкерян.