Քաղաքական 10:34 21/10/2020 Հայաստան
Արցախի Հանրապետության և Հայաստանի քաղաքացիները Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության դեսպանատան դիմաց բողոքի ակցիա են կազմակերպել: Նրանք վանկարկում են իրենց պահանջները, որոնք գրված են նաև պաստառների վրա:
Ակցիայի մասնակիցները բարձրախոսով հնչեցրեցին Գերմանիային ուղղված պահանջները: Դրանք են՝ Արցախի Հանրապետության ճանաչումը, Ադրբեջանի և Թուրքիայի դեմ պատժամիջոցների սահմանումը և Արցախին հումանիտար օգնության տրամադրումը:
Ցուցարարները ցանկանում են հանդիպել դեսպանի հետ, պարզելու, թե ինչքանով  է Գերմանիան տեղյակ Արցախում կատարվող ոճրագործություններից, ինչպիսի դիրքորշում ունի և ինչ քայլեր են նախատեսված հումանիտար աղետը դադարեցնելու համար:

Политика 14:33 21/10/2020 Армения
Граждане Республики Арцах (НКР) и Республики Армения организовали акцию протеста у посольства ФРГ в Ереване. Они скандируют свои требования, которые написаны и на плакатах.
Участники акции через громкоговоритель озвучили адресованные Германии требования: признание Республики Арцах, введение санкций против Азербайджана и Турции, предоставление гумпомощи Арцаху.
Участники акции хотят встретиться с послом Германии, чтобы выяснить, насколько в Берлине в курсе совершаемых в Арцахе азербайджанской стороной преступлений, какой позиции придерживается ФРГ и какие шаги предусматриваются для прекращения гуманитарной катастрофы.