Քաղաքական 19:20 29/10/2020 Աշխարհում
Հայաստանը դատապարտում է ահաբեկչությունն իր բոլոր դրսևորումներով. Փաշինյանի ցավակցական հեռագիրը՝ Մակրոնին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնին Նիսում տեղի ունեցած ահաբեկչական հարձակման կապակցությամբ: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի  վարչությունը։
Վարչապետի ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Մեծարգո պարոն նախագահ,
Ցնցված եմ Նիս քաղաքում կատարված զարհուրելի հանցագործությամբ: Հայաստանը դատապարտում է ահաբեկչությունն իր բոլոր ձևերով և դրսևորումներով: Մեզ համար ավելի քան ակնհայտ է, որ ծայրահեղականությունն ու ֆանատիզմը չունեն որևէ արդարացում և բարոյական հիմնավորում:
Հայաստանի ժողովուրդը կիսում է Ֆրանսիայի եղբայրական ժողովրդի ցավն ու ցասումը և իր անկեղծ ցավակցություններն ու սփոփանքի խոսքերը հայտնում զոհվածների հարազատներին և մտերիմներին»:

Politics 21:34 29/10/2020 Armenia
"Armenia condemns terrorism in all its manifestations" - Pashinyan offers condolences to Emmanuel Macron
"Armenia condemns terrorism in all its forms and manifestations," Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan said in a message to French president Emmanuel Macron on Thursday over the terrorist attack in Nice.
In Pashinyan's words, it is more than obvious that extremism and fanaticism have no justification or moral excuse.
"The people of Armenia share the pain and anger of the fraternal people of France. We express our deep condolences and sympathy to victims’ families and friends,” added the PM.