Հասարակություն 16:45 23/11/2020 Աշխարհում
Նոյեմբերի 22-ին Հայաստան համահայկական հիմնադրամի Ֆրանսիայի տեղական մարմնի նախաձեռնած Ֆոնեթոնի արդյուքնում հավաքագրվել է ավելի քան 2.1 միլիոն եվրոյի խոստում–նվիրատվություն:
«Շնորհակալ ենք այն բոլոր նվիրատուներին, որոնք, չնայած առողջապահական և տնտեսական ճգնաժամերին, համախմբվեցին՝ ի աջակցություն հայրենիքի և արցախահայության:
Ի դեպ, Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը նույնպես այցելել էր Ֆրանսիայի տեղական մարմնի կենտրոնակայան, հանդիպել հայ կամավորներին և քաջալերել հայ համայնքին։
Ֆոնեթոնը շարունակվում է. Եվրոպայի մեր հայրենակիցները նվիրատվություններ կարող են կատարել ինչպես կայքէջով՝ https://dons.fondsarmenien.org/phonethon, այնպես էլ բանկային փոխանցումների միջոցով»,-այս մասին հայտարարել է  Հայաստան համահայկական հիմնադրամը։
Նոյեմբերի 22-ին Հիմնադրամի Ֆրանսիայի տեղական մարմնի նախաձեռնած Ֆոնեթոնի արդյուքնում հավաքագրվել է ավելի քան 2.1 միլիոն...

Society 18:12 23/11/2020 World
More than 2.1 million euros have been raised through the Phonethon initiated by the Hayastan All Armenian Fund's French affiliate on November 22, the fund said in a Facebook post on Monday.
“We are grateful to all the donors who, despite the health and economic crises, got united to support our homeland and our compatriots displaced from Artsakh,” the fund said.
French President Emmanuel Macron also visited the headquarters of the fund’s French affiliate to support the annual Phoneton and encourage the Armenian community.
“The Phonethon continues. Our compatriots in Europe can continue to make donations both through the website https://dons.fondsarmenien.org/phonethon and bank transfers. For details please contact: 0 809 54 26 26,” the Armenia Fund added.