Քաղաքական 11:20 26/11/2020 Հայաստան
Փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի գրասենյակից տեղեկացնում են, որ փոխվարչապետի որոշմամբ, հոկտեմբեր ամսվա ընթացքում կատարած բարեխիղճ աշխատանքի համար դրամական պարգևատրմամբ կխրախուսվեն փոխվարչապետի գրասենյակի աշխատակիցները:
Որոշման մեջ մասնավորապես նշվում է.
«Ղեկավարվելով «Պետական պաշտոններ և պետական ծառայության պաշտոններ զբաղեցնող անձանց վարձատրության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 6-րդ հոդվածի 6-րդ մասով և «Հանրային ծառայության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 9-րդ հոդվածի 23-րդ մասով՝
Հոկտեմբեր ամսվա ընթացքում կատարած բարեխիղճ աշխատանքի համար դրամական պարգևատրմամբ խրախուսել փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի գրասենյակի աշխատողներին՝ Հայաստանի Հանրապետության 2020 թվականի պետական բյուջեով նախատեսված վարչապետի աշխատակազմի պահպանման ծախսերի «Աշխատողների աշխատավարձեր և հավելավճարներ» հոդվածի միջոցների հաշվին՝ համաձայն հավելվածի»,-ասված է Ավինյանի որոշման մեջ:

Политика 12:24 26/11/2020 Армения
Из офиса вице-премьера Армении Тиграна Авиняна сообщают, что решением вице-премьера, за добросовестный труд в течение октября сотрудники его офиса будут поощрены денежным вознаграждением.
В решении в частности говорится:
«Руководствуясь ч.6 ст.6 Закона РА «Об оплате труда лиц, занимающих государственные должности, и государственных служащих» и ч.23 ст.9 Закона РА «Об общественной службе»,
за добросовестный труд в течение октября поощрить сотрудников офиса вице-премьер-министра РА Тиграна Авиняна денежным вознаграждением – за счет средств статьи «Зарплаты и дополнительные выплаты сотрудникам» расходов на содержание аппарата премьер-министра, предусмотренных госбюджетом РА на 2020 год, согласно приложению».