ԱՅԼՄԱՄՈՒԼ 09:30 28/11/2020 Հայաստան
«Փաստ» թերթը գրում է. «Օրեր առաջ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության անդամների հետ անցել է բավականին թեժ մթնոլորտում: Քննարկվել են եռակողմ փաստաթղթի ստորագրման հետևանքով երկրում ստեղծված ծանր վիճակն ու իշխանությունների հետագա քայլերը, այդ թվում՝ իշխանության փոփոխության հնարավոր սցենարները:
Պատգամավորների մի զգալի խումբ նշել է, թե՝ «մեր գնացքն արդեն գնացել է»: Նրանք ասել են, որ իրենք այսուհետ պարզապես չեն կարողանալու փողոց դուրս գալ, այնպես որ հարկավոր է ելքեր գտնել «փափուկ» հեռանալու համար: Միևնույն ժամանակ խոսք է եղել այն մասին, որ եթե իշխանության գան «նախկինները», ապա իրենցից վրեժ կլուծեն: Որպես «կոմպրոմիսային» տարբերակ նշվել է Արթուր Վանեցյանի անունը:
Թերթի տեղեկություններով, այդ հանդիպումից հետո Նիկոլ Փաշինյանը բանագնացներ է ուղարկել Արթուր Վանեցյանի մոտ՝ քննարկելու իշխանության անցնցում փոխանցման հնարավորությունը: Թե ինչ արդյունք են տվել այդ բանակցությունները, դեռևս ճշտել հնարավոր չեղավ»։

Пресса дня 12:17 28/11/2020 Армения
Встреча Никола Пашиняна с парламентской фракцией «Мой шаг» несколько дней назад прошла в довольно напряженной атмосфере. Обсуждались создавшаяся в стране тяжелая ситуации в результате подписания трехстороннего документа и дальнейшие шаги власти, в том числе возможные сценарии смены власти, пишет газета «Паст».
Значительная группа депутатов отметила, что «их поезд уже ушел». Они сказали, что отныне они не могут выходить на улицу, посему нужной найти выходы для «мягкого» ухода. В то же время речь шла о том, что если к власти придут «бывшие», то начнут сводить с ними счеты. Посему в качестве компромиссного варианта было названо имя Артура Ванецяна.
По сведениям издания, после этой встречи Никол Пашинян отправил к Артуру Ванецяну посланников для обсуждения возможности передачи власти без потрясений. Какой результат дали эти переговоры, пока не удалось выяснить.