Իրավունք 12:07 03/12/2020 Հայաստան
Հորդորում ենք ձեռնպահ մնալ հակաիրավական արարքներից, այլ քաղաքացիների իրավունքի դեմ ոտնձգելու, համայնքների բնականոն կենսագործունեությանը խոչընդոտելու գործողություններից։
Յուրաքանչյուր ոք ունի իր կարծիքն ազատ արտահայտելու իրավունք, բայց մյուս քաղաքացիներն էլ ունեն ազատ տեղաշարժի, լռության ռեժիմի պահպանման և այլ իրավունքներ։
Մասնավորապես, իրավական պատասխանատվություն են առաջացնում քաղաքացիների տեղաշարժին և տրանսպորտային երթևեկությանը խոչընդոտելու դեպքերը։
Ճանապարհային երթևեկության մասնակիցը պարտավոր է պահպանել ճանապարհային երթևեկության կանոնները, ինչպես և կատարել ոստիկանության ծառայողների օրինական պահանջներն ու չստեղծել վթարային իրադրություն:
Հասարակական կարգի պահպանության պարտականություններն իրականացնող ոստիկանության ծառայողի օրինական պահանջը չկատարելը առաջացնում է տուգանքի նշանակում` սահմանված նվազագույն աշխատավարձի հիսնապատիկի չափով:
Ոստիկանությունը կրկին հաստատում է, որ իր բոլոր գործողություններն ուղղված են հասարակական կարգի պահպանմանը և բոլո՛ր քաղաքացիների իրավունքների ու անվտանգության պաշտպանությանը։
Դարձյալ կոչում ենք սթափության, օրինահարգության և ոստիկանության հետ համագործակցության՝ հանրային անդորրը պահպանելու գործում»։

Полиция Армении: Каждый имеет право на свободное выражение своего мнения, но…
Призываем воздерживаться от противоправных деяний, любых действий, являющихся посягательством на права других граждан, воспрепятствованем нормальной жизнедеятельности общин.
Каждый имеет право на свободное выражение своего мнения, но другие граждане же имеют право на свободу передвижения, соблюдение режима тишины и т.д..
В частности, случаи воспрепятствования передвижению граждан влекут за собой юридическую ответственность.
Участник дорожного движения обязан соблюдать правила дорожного движения, а также выполнять законные требования сотрудников полиции и не создавать аварийных ситуаций.
Невыполнение законного требования сотрудника Полиции, выполняющего обязанности по охране общественного порядка, влечет наложение штрафа в пятидесятикратном размере установленной минимальной заработной платы.
Полиция вновь подтверждает, что все ее действия направлены на поддержание общественного порядка, защиту прав и безопасности всех граждан.
Еще раз призываем к здравомыслию, уважению закона, сотрудничеству с Полицией в деле поддержания общественного спокойствия».