Քաղաքական 17:34 04/12/2020 Տարածաշրջան
Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը պատասխանել է այն հարցին, թե ում հետ են համակարգվում Ղարաբաղում գտնվող ռուս խաղաղապահները և ով է այժմ այնտեղ գլխավորը:
«Իրականում ոչ մի գլխավոր չկա, կան երկու հակամարտող կողմեր՝ Հայաստան և Ադրբեջան: Սրանք այն կողմերն են, որոնք ռուսական կողմի հետ միասին ստորագրել են Պուտինի,  Փաշինյանի և Ալիևի հայտնի հայտարարությունը:
Եվ հետևելով այս հայտարարության դրույթներին, Ռուսաստանի զինված ուժերը, ինչպես նաև մարդասիրական առաքելությունը, որը միայն զինվորականներից չէ բաղկացած, իրենց գործողությունները համակարգում են ինչպես հայերի, այնպես էլ ադրբեջանցիների հետ»,- Պեսկովի խոսքերը հրապարակել է «ՌԻԱ նովոստի»-ն:

Политика 16:17 04/12/2020 В мире
Пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков ответил на вопрос, с кем российские миротворцы в Карабахе координируют свои действия и кто там сейчас "главный".  Его слова приводит РИА Новости.
"Там, собственно, нет главного. Там есть две конфликтующие стороны - это Армения и Азербайджан. Это стороны, которые вместе с российской стороной подписали известное заявление Путина, Алиева и Пашиняна.
И во исполнение положений этого заявления российские военные, а также российская гуманитарная миссия, которая состоит не только из военных, координируют свои действия и с азербайджанцами, и с армянами", - заявил Песков.