Քաղաքական 19:18 24/12/2020 Հայաստան
Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով ակցիաների ժամանակ ոստիկանների բռնի գործողությունների հետևանքով 5 կին է տուժել
Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով այսօր Երևանում տեղի ունեցած բողոքի ակցիաների ժամանակ ոստիկանների բռնի գործողությունների հետևանքով 5 կին է տուժել։
Նշենք, որ ակցիաների ժամանակ Կառավարության շենքի մոտ հավաքված «Հայրենիքի փրկության շարժում» նախաձեռնությանը միացած 69 ցուցարար բերվել է ոստիկանություն:
«Այս պահի դրությամբ ոստիկանություն է բերվել 69 քաղաքացի: Ակցիայի մասնակիցները բերվել են ոստիկանություն վարչական իրավախախտում կատարելու համար: Վարչական իրավախախտում կատարելու վերաբերյալ կկազմվեն համապատասխան արձանագրություններ»,- Tert.am-ի հետ զրույցում հայտնել էին ՀՀ ոստիկանության լրատվության վարչությունից:

Общество 20:29 24/12/2020 Армения
Сегодня в Ереване во время акций протеста с требованием отставки Никола Пашиняна вследствие насильственных действий полиции пострадало 5 женщин.
Следует отметить, что 69 демонстрантов, присоединившихся к участникам Движения за спасение Родины, собравшихся у здания правительства во время акций протеста, были подвергнуты приводу полицией.
«На данный момент в полицию доставлено 69 граждан. Участники акции были доставлены в полицию за совершение административного правонарушения. По факту совершения административного правонарушения будут составлены соответствующие протоколы», - сказали в беседе с корреспондентом Tert.am в Управлении информации Полиции РА.