Առողջություն 11:07 24/12/2020 Հայաստան
Հայաստանում երեկ կատարվել է 2743 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 702 նոր դեպք: Առոջացել է 1128 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 26 մարդ: Նրանցից 3-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, դեկտեմբերի 24-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 156142 դեպք, որոնցից 136766-ն` առողջացած, 2714-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս  663 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 15999 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 575910 թեստավորում:

Здоровье 11:25 24/12/2020 Армения
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 702 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 2743 тестах), выздоровели 1128 человек.
За минувшие сутки скончались 26 пациентов с коронавирусом, 3 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
Таким образом, по положению на 11:00 четверга, 24 декабря, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 156142. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 136766 человек.
Число случаев с летальным исходом составило 2714. Зарегистрированы также случаи смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 663.
Фактически на лечении находятся 15999 пациентов. В общей сложности было проведено 575910 тестирований.