Քաղաքական 11:52 04/01/2021 Արցախ
Ջաբրայիլի և Հադրութի տարածքներից հայտնաբերվել է 19 զինծառայողի և 1 քաղաքացիական անձի մարմին. ԱՀ ԱԻՊԾ
Որոնողական աշխատանքների արդյունքում երեկ՝ դեկտեմբերի 3-ին, Ջաբրայիլի և Հադրութի տարածքներից հայտնաբերվել է 19 զինծառայողի և 1 քաղաքացիական անձի մարմին։ Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասել է Արցախի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանը։
Նա ասել է, որ քաղաքացիական անձը տարեց տղամարդ է. «Հայտնաբերվել է Հադրութի շրջանի Կարմրակուճ գյուղի տարածքից։ Պետք է իրականացվի դատաբժշկական փորձաքննություն, որպեսզի իմանանք, թե այդ անձն արդյոք բեկորային մահացու վիրավորո՞ւմ է ստացել, թե՞ թուրքերն են սպանել։ Դին հայտնաբերվել է դաշտավայրային հատվածում»։
Թադևոսյանը նշել է, որ զինծառայողները հայտնաբերվել են Ջաբրայիլի դիրքային հատվածում և Կարմրակուճ-Հադրութ հատվածում։ Առ այսօր հայտնաբերվել է 1175 մարմին։
Նա հայտնել է, որ այսօր որոնողական աշխատանքներն արդեն սկսվել են. ուղղություններն են՝ Հադրութ, Մեղակավան (Ջաբրայիլ) և Կարմրակուճ։

Politics 12:28 04/01/2021 NKR
As a result of search operations, the bodies of 19 more fallen Armenian servicemen and one civilian were found in the Jabrayil and Hadrut regions on Sunday. Hunan Tadevosyan, the head of the information and public relations department of the Artsakh (Nagorno-Karabakh) State Service for Emergency Situations, told NEWS.am on Monday morning.
He said the civilian was an elderly man. "He was found in the area of Karmrakuch village of the Hadrut region. A forensic medical examination shall be carried out to find out whether this person sustained a fatal shrapnel injury or was killed by the Turks [i.e. the Azerbaijanis]. The body was found in a field," Tadevosyan added.
Also, he noted that the fallen servicemen were found at the Jabrayil position section and at the Karmrakuch-Hadrut section. To date, 1,175 bodies have been retrieved.
Hunan Tadevosyan said that the search has already started today in the directions of Hadrut, Meghakavan (Jabrayil), and Karmrakuch.