Հասարակություն 13:25 06/01/2021 Արցախ
Մարտական գործողությունների՝ Մատաղիսի հատվածում որոնողական աշխատանքների ընթացքում հայտնաբերվել է ևս 4 հայ զինծառայողի աճյուն: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասել է  Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանը:
«Հունվարի 5-ին Մատաղիսի տարածքից հայտնաբերվել է զինծառայողի ևս 4 մարմին: Այսօր որոնողական աշխատանքները շարունակվելու են Թալիշ-Մատաղիս ուղղությամբ»,- ասել էԹադևոսյանը:
Նա հավելել է, որ հնարավոր ողջ մնացածներին որոնելու համար մեկական խմբեր կաշխատեն Հադրութի տարածքում և Ֆիզուլի-Հադրութ ուղղությամբ:
Հունվարի 5-ի դրությամբ, ընդհանուր առմամբ հայտնաբերվել է 1188 աճյուն, որոնց մեջ կան նաև քաղաքացիական անձանց մարմիններ:

Society 15:40 06/01/2021 NKR
Bodies of four Armenian servicemen killed during the recent military actions in Nagorno-Karabakh were found on Tuesday in Mataghis, the head of press department at the Artsakh State Service for Emergency Situation Hunan Tadevosyan has told Armenpress news agency.
“On January 5, bodies of four Armenian servicemen were found in Mataghis. The search operation continues today in the direction of Mataghis-Talish," the agency quotes Tadevosyan as saying.
He added that rescue groups will continue the operations in the area of Hadrut and Hadrut-Fizuli direction.
As reported earlier, bodies of 1,184 killed servicemen have been found as of January 4, bodies of civilians were among the victims.