Հասարակություն 13:25 06/01/2021 Արցախ
Մարտական գործողությունների՝ Մատաղիսի հատվածում որոնողական աշխատանքների ընթացքում հայտնաբերվել է ևս 4 հայ զինծառայողի աճյուն: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասել է  Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանը:
«Հունվարի 5-ին Մատաղիսի տարածքից հայտնաբերվել է զինծառայողի ևս 4 մարմին: Այսօր որոնողական աշխատանքները շարունակվելու են Թալիշ-Մատաղիս ուղղությամբ»,- ասել էԹադևոսյանը:
Նա հավելել է, որ հնարավոր ողջ մնացածներին որոնելու համար մեկական խմբեր կաշխատեն Հադրութի տարածքում և Ֆիզուլի-Հադրութ ուղղությամբ:
Հունվարի 5-ի դրությամբ, ընդհանուր առմամբ հայտնաբերվել է 1188 աճյուն, որոնց մեջ կան նաև քաղաքացիական անձանց մարմիններ:

Общество 14:07 06/01/2021 НКР
В ходе поисковых операций в районе боевых действий Матагиса были обнаружены тела еще четырех армянских военнослужащих. Об этом в беседе с корреспондентом Арменпресс сообщил начальник управления информации и связей с общественностью Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Арцаха Унан Тадевосян.
«5 января в районе Матагиса было обнаружено тела еще 4 военнослужащих. Сегодня поиски продолжатся в направлении Талиш-Матагис», - сказал Тадевосян.
Он добавил, что по одной группе будут работать в районе Гадрута и в направлении Физули-Гадрут, в поисках возможных оставшихся живых военнослужащих.