Հասարակություն 11:18 06/01/2021 Հայաստան
Հունվարի 7-ին «Իրավական ուղին» հրավիրում է «Ազգային աղետ և վերածնունդ․ իրավական բաղադրիչը» խորագրով մասնագիտական խորհրդաժողով։
ՀԿ-ն հրապարակել է օրակարգը.
- Խորհրդաժողովի բացում, «Իրավական ուղու» համահիմնադիրներ Սիրանուշ Սահակյան և Ռուբեն Մելիքյան, 13։00-13։10
- Պանել 1․ Արցախյան երկրորդ պատերազմի պատճառներն ու հետևանքները․ միջազգային-իրավական համատեքստ, մոդերատոր՝ ի․գ․դ․, պրոֆ․ Արթուր Ղամբարյան, 13։10-14։10, բանախոսներ՝ Լևոն Գևորգյան, Վարդան Պողոսյան, Սիրանուշ Սահակյան
- Սուրճի ընդմիջում, 14։10-14։30
- Պանել 2․ Արցախյան երկրորդ պատերազմի ընթացքում ՀՀ ռազմաքաղաքական ղեկավարության արարքները՝ պետական դավաճանության հանցակազմի համատեքստում, մոդերատոր՝ Ալվինա Գյուլումյան, 14։30-15։30, բանախոսներ՝ Արթուր Ղազինյան, Արմինե Ֆանյան, Տիգրան Ղազարյան
- Պրոֆ․ Թոմ Սամուելյան, հրավիրյալ բանախոս, թեման՝ «Ներկայացուցչական ժողովրդավարության արդի հարցերը Հայաստանում», 15։30-16։00
-  Սուրճի ընդմիջում, 16։00-16։20
Պանել 3․ Սահմանադրական իրավունքների վիճակը հետպատերազմական Հայաստանում, մոդերատոր՝ ի․գ․դ․, պրոֆ. Գևորգ Դանիելյան, 16։20-17։20, բանախոսներ՝ Երվանդ Վարոսյան, Աշոտ Սիմոնյան, Ռուբեն Մելիքյան
-Խորհրդաժողովի արդյունքների ամփոփում, 17։20-17։30
Խորհրդաժողովը տեղի կունենա «Իբիս» հյուրանոցում (Հյուսիսային պողոտա, 5/1), հունվարի 7-ին՝ ժամը 13։00-17։30։ Մուտքն ազատ է։

Политика 12:50 06/01/2021 Армения
7 января «Правовой Путь» приглашает на профессиональную конференцию «Национальная катастрофа и возрождение: правовая составляющая».
Общественная организация опубликовала повестку дня:
13:00-13:10 - Открытие конференции, соучредители «Правовой Путь» Сирануш Саакян и Рубен Меликян,
13:10-14:10, Панель 1: Причины и последствия второй арцахской войны: международно-правовой контекст, модератор: д.ю.н., проф. Артур Гамбарян, спикеры: Левон Геворгян, Вардан Погосян, Сирануш Саакян
14:10-14:30- Кофе-брейк,
14:30-15:30, Панель 2: Действия военно-политического руководства Республики Армения во время Второй Арцахской войны в контексте преступления государственной измены, модератор: Альвина Гюлумян, спикеры: Артур Казинян, Армине Фанян, Тигран Казарян
15:30-16:00- Приглашенный спикер - проф ․ Том Самуэлян, тема: «Актуальные вопросы представительской демократии в Армении»,
16:00-16:20 - Кофе-брейк,
16:20-17:20, Панель 3: Состояние конституционных прав в послевоенной Армении, модератор: д.ю.н., проф. Геворг Даниелян, спикеры: Ерванд Варосян, Ашот Симонян, Рубен Меликян
17:20-17:30- Подведение итогов конференции.
Конференция состоится в отеле Ибис (Северный проспект, 5/1) с 13:00 до 17:30 7 января. Вход свободный.