Իրավունք 18:48 18/01/2021 Հայաստան
««Այբ» կրթական հիմնադրամը հատկապես վերջին ամիսներին տեղի ունեցող պետական մարմինների միջամտությունների կապակցությամբ այսօր երկու հայցադիմում է ներկայացրել ՀՀ վարչական դատարան՝ հաշվի առնելով նաև այն հանգամանքը, որ հունվարի 15-ին դատախազության կողմից տարածված հաղորդագրության մեջ հղում էր տրվել ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարությունից ստացված գրությանը:
Հիմնադրամը վերահաստատում է իր դիրքորոշումն առ այն, որ վարչական, քննչական կամ ցանկացած այլ մարմինների ճնշումները չեն կարող տալ իրական պատվիրատուների ցանկալի արդյունքը։
Բացի դրանից, հաշվի առնելով վերջին 2,5 տարվա ընթացքում տեղի ունեցած գործողությունները, «Այբ» կրթական հիմնադրամը կնախաձեռնի իրավական նոր գործընթաց, որի մանրամասները հանրությանը կներկայացվեն առաջիկայում»,-նշված է հաղորդագրությունում։

Право 19:27 18/01/2021 Армения
Образовательный фонд «Айб» сегодня представил два исковых заявления в административный суд в связи с вмешательством государственных органов особенно в последние месяцы.
Как сообщают из фонда, также к сведению принято то обстоятельство, что 15 января в распространенном прокуратурой сообщении была ссылка на сообщение из МОНКС.
Фонд подтверждает свою позицию о том, что давление административных, следственных или любых других органов не может дать желаемый результат для реальных заказчиков.
Кроме того, учитывая действия за последние 2,5 года, Образовательный фонд «Айб» инициирует новый правовой процесс, подробности которого будут представлены общественности в ближайшее время, говорится в сообщении.