Հասարակություն 12:00 23/01/2021 Արցախ
Արցախում երեկ որոնողական աշխատանքների ընթացքում հայտնաբերվել է 5 զինծառայողի աճյուն։ Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանը Panorama.am-ին տեղեկացրեց, որ մարմինները գտնվել են Ֆիզուլիի տարածքում, անճանաչելի են, նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն։
Այսօր որոնողական աշխատանքներ են շարունակում են Թալիշում, Մատաղիսում, Ֆիզուլիում,  Քաշաթաղի շրջանում։
Պատերազմի ավարտից՝ նոյեմբերի 13-ից հետո որոնողական աշխատանքների ընթացքում հայտնաբերվել է ընդհանուր 1256  զոհվածի աճյուն:

Общество 13:11 23/01/2021 НКР
В ходе поисковых работ, проведенных накануне, 22 января, обнаружены останки еще 5 военнослужащих. Об этом Panorama.am сообщил начальник отдела информации и по связям с общественностью Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Арцаха (НКР) Унан Тадевосян.
По его словам, останки обнаружены на территории Физули, тела опознать невозможно, назначена судебно-медицинская экспертиза.
Сегодня поисковые работы продолжаются в Талише (Талыше), Матагисе, Физули, Кашатаге.
В ходе поисково-спасательных работ в период с 13 ноября 2020 года по 22 января 2021 года, в Арцахе и территориях, перешедших под контроль Азербайджана, было обнаружено 1256 тел военнослужащих и гражданских лиц.