Քաղաքական 14:47 23/02/2021 Հայաստան
«Հայրենիքի փրկության շարժումը» տեղեկացնում է, որ այսօր՝ ժամը 18:00-ին, տեղի կունենա հավաք Արամի արձանի մոտ («Հանրապետության հրապարակ» մետրոյի կայարանի հարևանությամբ), որտեղից կմեկնարկի երթ:
«Քաղաքացիներին հորդորում ենք ակտիվորեն մասնակցել բողոքի այս գործողությանը, որը նաև պետք է համարժեք արձագանք լինի այսօր կառավարական 3-րդ մասնաշենքի մոտ ակցիա իրականացնող ակտիվիստների նկատմամբ բիրտ ուժի կիրառման, քաղաքացիներին վնասվածքներ պատճառելու և անհիմն բերման ենթարկելու՝ ոստիկանական գործողություններին»,- ասված է շարժման տարածած հաղորդագրության մեջ։

Политика 15:46 23/02/2021 Армения
Движение за спасение Родины сообщает, что сегодня в 18:00 у памятника Араму (рядом со станцией метро «Площадь Республики») состоится сбор, откуда стартует шествие.
«Мы призываем граждан принять активное участие в этой акции протеста, которая должна стать адекватным ответом на действия полиции против активистов, проводящих сегодня акцию перед 3-им корпусом здания правительства: применение грубой силы, нанесение телесных повреждений гражданам и необоснованный принудительный привод», - говорится в заявлении Движения.