Այս անգամ Նիկոլը վերջնականապես սպանելու է և՛ Հայաստանը և՛ հայերին, և՛ պետությունը, և՛ ժողովրդին. Միքայել Մինասյան
«Երրորդ մարտի 1-ը և Օսմանյան կայսրության հաստատումը Հայաստանում։
Առաջին մարտի 1-ը Նիկոլի գալուստն էր։ Առաջինով Նիկոլը սպանեց Հայաստանը և դրեց հիմքը, որով նույնիսկ սեփական ժողովրդի անվտանգության համար պետության ուժ կիրառելը ոճրագործություն է։ Այդ օրվանից մինչև այսօր, պետությունը՝ հանուն երկրի ու ժողովրդի, ուժ չի կիրառում՝ նույնիսկ օտարերկրյա թշնամիների դեմ։ Վերջին պատերազմը ձեզ ապացույց։
Երկրորդ մարտի 1-ը 2020-ին էր, երբ Նիկոլը իշխանության և ժողովրդի միջև ընտրեց աթոռը։ Հենց 2020-ին մարտին երթ արեց ու հայտարարեց, որ ՍԴ-ի դեմ պայքարն ավելի կարևոր է, քան ժողովրդի առողջությունը։ Այդ օրվանից սկսվեց կորոնավարակակիր 4000 մարդու սպանությունը։ Եվ եթե առաջին մարտի 1-ը պետության մահն էր, երկրորդը՝ ժողովրդինը։ Նիկոլը ցույց տվեց, որ ժողովրդի ֆիզիկական, առողջապահական ու սոցիալական խնդիրները բոլորովին կարևոր չեն։ Ավելին, դրանք կարելի է զոհել առանց խղճի խայթի ու որքան պետք է։ 2021-ին դա կրկնեց պատերազմում։ Զոհաբերեց 5000 մեր տղերքին՝ առանց աչքը թարթելու։
Այսօր երրորդ մարտի 1-ն է։ Առաջինից անցել է 13 տարի։ Նիկոլը կրկին անում է հանրահավաք։ Ի՞նչ է փոխվել։ Աներևակայելի շատ բան՝ չկա Ղարաբաղը, մարտի 1-ը դարձել է սոսկ քաղաքական գործիք, իսկ որոշ օլիգարխներ, որոնց Նիկոլը մեղադրում էր մարտի 1-ի համար, այսօր նրա համար ժողովուրդ են ապահովում հրապարակում։
Բայց Նիկոլի այս հանրահավաքը մյուսներից տարբերվում է. այս անգամ նա վերջնականապես սպանելու է և՛ Հայաստանը և՛ հայերին, և՛ պետությունը, և՛ ժողովրդին։ Որովհետև հիմա արդեն Նիկոլի գերնպատակը չափազանց պարզ է. Հայաստանը պետք է դառնա թուրքական վիլայեթ՝ առանց հայերի կամ թրքացած հայերով։ Քանի որ եթե չկան հայեր, չկա նաև Հայկական հարց։
Այլևս փաստ է. Օսմանյան կայսրությունը վերածնվում է։ Օսմանցիները վերադառնում են Կովկաս։ Ադրբեջանն արդեն Օսմանյան կայսրության մաս է։ Դա արվում է ի հեճուկս ռուսների, որ կանխվի Ռուսական կայսրության վերածնունդը։ Դա էլ իր հերթին ստեղծվում է ի հակակշիռ Օսմանյան կայսրության։
100 տարի անց ամեն ինչ նույնն է։ Ուղղակի երբեք ժամանակակից պատմության մեջ չի եղել հայ առաջնորդ, որին դեմ լինեն հայերը և կողմ՝ թուրքերն ու ադրբեջանցիները։
Նիկոլի հրաժարականը պահանջել են բոլոր հայկական կազմակերպությունները՝ բանակից մինչև ՀԲԸՄ, եկեղեցուց մինչև Քաջարան համայնք, շախմատիստներից մինչև գործարարներ։ Եվ կա երկու պետության ղեկավար, որ ատամներով պահում են Նիկոլին. Թուրքիայի և Ադրբեջանի նախագահները։ Սրանից էլ պա՞րզ»։

Политика 19:31 01/03/2021 Армения
Первое 1 марта было явлением Никола. Первым Никол убил Армению и заложил основу, согласно которой использование государством силы даже для безопасности своего народа является преступлением. С того дня и по сей день государство не применяет силу ради страны и народа, даже против внешних врагов. Последняя война - вам доказательство.
Второе 1 марта было в 2020 году, когда Никол между властью и народом выбрал кресло. Именно в марте 2020 года он провел шествие и объявил, что борьба с Конституционным судом важнее здоровья людей. С этого дня началось убийство 4000 человек, инфицированных коронавирусом. И если первое 1 марта было смертью государства, то второе - смертью народа.
Никол показал, что физические, медицинские и социальные проблемы людей совершенно не важны. Более того, ими можно пожертвовать без зазрения совести и сколько угодно. В 2021 году он повторил это на войне. Он пожертвовал 5000 наших парней, не моргнув глазом.
Сегодня третье 1 марта. С первого минуло 13 лет. Никол снова проводит митинг. Что изменилось? Невообразимо многое: нет Карабаха, 1 марта превратилось в политический инструмент, а некоторые олигархи, которых Никол обвинял в 1 марта, сегодня предоставляют ему людей на площади.
Но этот митинг Никола отличается от других: на этот раз он окончательно убьет и Армению, и армян, и государство, и народ. Потому что теперь сверхцель Никола предельно ясна: Армения должна стать турецким вилайетом без армян или с отуреченными армянами. Поскольку, если нет армян, нет и Армянского вопроса.
Уже свершившийся факт: Османская империя возрождается. Османцы возвращаются на Кавказ. Азербайджан уже является частью Османской империи. Это делается наперекор русским, чтобы предотвратить возрождение Российской Империи. Это, в свою очередь, создается как противовес Османской империи.
100 лет спустя все по-прежнему. Просто никогда в современной истории не было такого армянского лидера, против которого выступали бы армяне, и за которого были бы турки и азербайджанцы.
Отставки Никола потребовали все армянские организации, от армии до AGBU (Армянский всеобщий благотворительный союз), от церкви до каджаранской общины, от шахматистов до бизнесменов. И есть лидеры двух государств, которые держат Никола зубами - президенты Турции и Азербайджана. Яснее этого?!»