Քաղաքական 15:57 03/03/2021 Հայաստան
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդիպել է ՀՀ Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Օնիկ Գասպարյանի հետ:
ՀՀ նախագահի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրության համաձայն, զրուցակիցները մասնավորապես անդրադարձել են վերջին իրադարձությունների առնչությամբ ստեղծված լարված իրավիճակին: Նշվել է, որ, անկախ այդ կապակցությամբ որոշումներից, առաջնահերթ կարևորություն են երկրի անվտանգությունն ու կայունությունը:
Նախագահ Սարգսյանը նշել է, որ զինված ուժերը մշտապես պետք է լինեն բոլորիս հոգածության ներքո, և ինքը շարունակելու է ուշադրության կենտրոնում պահել բանակը և նրա խնդիրները:

Политика 16:09 03/03/2021 Армения
Президент Армении Армен Саркисян встретился 3 марта с начальником Генштаба ВС РА Оником Гаспаряном, сообщает пресс-служба президента.
Собеседники коснулись в частности напряженной ситуации, создавшейся вследствие последних событий. Было отмечено, что, вне зависимости от принимаемых решений, безопасность и стабильность страны имеют первоочередную важность.
Президент Саркисян отметил, что вооруженные силы должны находиться в центре всеобщего внимания, и армия с ее проблемами постоянно будет в поле его зрения.