Քաղաքական 17:15 03/03/2021 Հայաստան
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանից լրագրողները հետաքրքրվեցին, թե որքանո՞վ են իրականությանը համապատասխանում այն տեղեկությունները, որ ԶՈՒ ԳՇ պետ Օնիկ Գասպարյանը կառավարության ու Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով հայտարարությունը տարածել է Սերժ Սարգսյանի դրդմամբ։
«Համապատասխանում է ուղիղ այնքանով, որքանով իրականությանը համապատասխանում են կապիտուլյանտի հայտարարություններն այն մասին, թե որքան կառուցողական է Ալիևը, որ Շուշին ադրբեջանական քաղաք է, որ Իսկանդերը պայթում է 10 տոկոսով, և որ Իսկանդերը 80-ականների զենք է»,-ասաց ՀՀ երրորդ նախագահը։
Նա կարծիք հայտնեց, որ ամենայան հավանականությամբ նոր ներկայացում է պատրաստվում։
«Համբերեք, կտեսնենք։ Մյուս հարցերին կպատասխանեմ կամ ներկայացման ընթացքում, կամ վերջում»,-նշեց Սերժ Սարգսյանը։

Политика 17:35 03/03/2021 Армения
Серж Саргсян: Это соответствует действительности настолько, насколько заявление о том, что «Искандер» – оружие 80-ых гг
У третьего президента Армении Сержа Саргсяна журналисты поинтересовались, насколько соответствуют действительности сведения, согласно которым начальник Генерального штаба ВС РА Оник Гаспарян выступил с заявлением с требованием отставки правительства и Никола Пашиняна по наущению Сержа Саргсяна.
«Соответствует ровно настолько, насколько соответствуют действительности заявления капитулянта о том, что Алиев – конструктивный, что Шуши – азербайджанский город, что «Искандер» взрывается на 10% и является оружием 80-ых годов», – сказал третий президент Армении.
Серж Саргсян выразил мнение, что, скорее всего, готовится новый спектакль.
«Подождем – увидим. На остальные вопросы отвечу либо в ходе этого намеченного спектакля, либо после», – сказал Серж Саргсян.