Հասարակություն 15:03 06/03/2021 Հայաստան
«Կոչ եմ անում հայ ժողովրդին, իմ մարտական ընկերներին ոտքի կանգնել՝ պաշտպանելու Հայոց բանակը»,-լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՊՆ-ի մոտ ի աջակցություն ԳՇ պետ Օնիկ Գասպարյանին ու Հայոց բանակին հանրահավաքի մասնակից զինվորականներից մեկը։
«Եթե հայոց բանակը թուլանա, նշանակում է՝ հայ ժողովրդի վրա մի հատ գերեզմանաքար են դնում»,-ասաց զինվորականը։
Ներկա զինվորականները վստահ են՝ միայն Հայոց բանակը կարող է պաշտպանել հայ ժողովրդի անվտանգությունը, պետականությունը, բոլորիս կյանքը։
«Հայոց բանակը պետք է գուրգուրենք փորքիկ երեխայի նման, ոչ թե խանգարենք»,- ասաց ներկա զինվորականներից մեկը։
Հարցին՝ իշխանական պատգամավորները պնդում են՝ բանակը իրենց դեմ չէ, կառավարության դեմ չէ, մի 40 զինվորական է ստորագրել հայտարարությունը, ազատամարտիկ Բեկն ասաց. «Պատգամավորի մեջ քանի՞ բանակ ծառայած կա։ Վերջին պատերազմում՝  քանի ԼԳՏՊ, քանի Եհովայի վկա, քանի հատ  յեսիմինչներ են ... մի հատ մարդու անուն ասեք, որ գնացել է կռիվ կամ բանակ է ծառայել։
Պատգամավորները թող գան ու մեր հարցերին պատասխանեն։ Նաև ովքեր են միջազգային դատարան դիմել Ալիևի հայտարարության վերաբերյալ՝ Երևանն էլ է մերը, Սյունքիը ադրբեջանական է, Սևանն էլ գրավելու ենք։ Թող պատգամավորները չգնան այնտեղ անջատվածի նման նստեն... Մեր երկիրը պառակտվում է»։

Общество 15:44 06/03/2021 Армения
«Я призываю армянский народ, своих боевых товарищей, встать на защиту Армянской армии», - сказал в беседе с журналистами у здания Министерства обороны один из военных, участвовавших в митинге в поддержку начальника Генерального штаба Оника Гаспаряна и Армянской армии.
«Если Армянская армия ослабнет, это означает, что армянскому народу будет возложен могильный камень», - сказал военный.
Нынешние военные уверены, что только Армянская армия может защитить безопасность армянского народа, государственность, жизнь всех нас.
«Мы должны лелеять Армянскую армию, как маленького ребенка, а не мешать ей», - сказал один из присутствующих военных.
На вопрос, что проправительственные депутаты утверждают, что армия не против них, не против правительства, что заявление подписали всего лишь около 40 военнослужащих, воин-освободитель Бек сказал:
«Среди депутатов сколько человек служили в армии? На прошлой войне, сколько представителей ЛГБТ сообщества, сколько Свидетелей Иеговы, сколько еще «не знаю кого» ... назовите имя человека, который пошел на войну или служил в армии.
Пусть придут депутаты и ответят на наши вопросы. А также скажут, кто обратился в Международный суд по поводу заявления Алиева: Ереван тоже наш, Сюник - азербайджанский, и мы захватим и Севан. Пусть депутаты не сидят там как отрешенные ... Наша страна раскалывается».